Tema sukurta: 2013.06.07 06:55
1 2 3 Toliau Paskutinis
2013.06.07 06:55 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


ManTaiPofig
ManTaiPofig
Naujokas
Sveiki. Taigi, norisi sužinoti ką mano šio forumo visuomenė apie studijas Lietuvoje. Manau visiems buvo iškilusi dilema gyvenime vienu ar kitu momentu, ar visgi tikrai reikia tęsti mokslus po vidurinės mokyklos baigimo. O gal daryti pertrauką? Bet pagal naujausius statistinius duomenis Lietuva vis dar yra tarp lyderiaujančių Europos valstybių pagal aukštąjį mokslą. Nepaisant to, kuo toliau tuo mažiau jaunų žmonių pabaigusių universiteto pirmąją ar net antrąją pakopas įsidarbina pagal specialybe. Tai kaip gaunasi, ar studentauti pasiryžę žmonės nėra tiesiog spaudžiami nusistovėjusių standartų? Standartų įpareigojančių trūk plyš kažką studijuoti ir gauti tą "popierėlį" po ketverių - penkerių ar net daugiau metų? :) Pasidalinkit savo požiūriu. ;)
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2013.06.07 08:47 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Panelexx
Panelexx
Pažengęs
Nesidarbina daug kas, nes nera kur...
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2013.06.07 08:49 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


atsimerkęs
atsimerkęs
Meistras
mokslo standartai, keiciasi ne dienom, o valandom. Pvz, kai mano mama studijavo, Anglu kalbos reikalavimai buvo mazesni nei dabar pradinese klasese. Todel sakyciau studijuojama yra labiau del visuomenes, kad spetum atitikti to laikmecio madas, o mokomasi yra del saves, tad mokytis reik visa gyvenima ir nebutinai, tai turi buti kazkoks techninis mokymasis. Pvz. O studiju standartai, jie yra tapatinami su dominuojancias to laikmecio ir aplinkos vyraujanciojomis visuomenes pakraipomis ir isvystytu lygmeniu. Pvz. As laikausi hipotezes , kad per ateinancius max 10 metu visuomene is dabar vyrauciojo materialinio plano persiorientuos i dvasini, tad ir mokslas kaip atsparini stimuliatoriu, turetu naudoti butent dvasinius parametrus. Tad ir standartai , turetu keistis kardinaliai ir esamieji bus nereikalingi.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2013.06.07 08:55 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


GnI
GnI
Patyręs
ManTaiPofig rašė:

Sveiki. Taigi, norisi sužinoti ką mano šio forumo visuomenė apie studijas Lietuvoje. Manau visiems buvo iškilusi dilema gyvenime vienu ar kitu momentu, ar visgi tikrai reikia tęsti mokslus po vidurinės mokyklos baigimo. O gal daryti pertrauką? Bet pagal naujausius statistinius duomenis Lietuva vis dar yra tarp lyderiaujančių Europos valstybių pagal aukštąjį mokslą. Nepaisant to, kuo toliau tuo mažiau jaunų žmonių pabaigusių universiteto pirmąją ar net antrąją pakopas įsidarbina pagal specialybe. Tai kaip gaunasi, ar studentauti pasiryžę žmonės nėra tiesiog spaudžiami nusistovėjusių standartų? Standartų įpareigojančių trūk plyš kažką studijuoti ir gauti tą "popierėlį" po ketverių - penkerių ar net daugiau metų? :) Pasidalinkit savo požiūriu. ;)


Trumpas atsakymas - dėl savęs, tam kad pagilinti savo žinias srityje kuria ir taip domiesi, ir pabandyti įgytas žinias realizuoti praktiškai.

Panelexx rašė:

Nesidarbina daug kas, nes nera kur...


Dar viena skiedžianti jog nėra darbo. Darbo visada yra ir bus. Tik visada pirmenybė teikiama tiems kurie turi košės galvoje. Nors ir ne visada žiūri į tavo išsilavinimą.

Praktinis pavyzdys: įmonė pakviečia žmogų dirbti, net tam žmogui pačiam darbo neieškant (darbas pagal specialybę). Ar čia panašu jog nėra kur, jog pati darbą siūlo?
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2013.06.07 09:02 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Panelexx
Panelexx
Pažengęs
Tau pasiseke, bet darbo neuztenk pagal egzistuojancius galincius dirbti. Koses nor ir yra, bet tai tik sekmes dalykas, jie ne pagal spec.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2013.06.07 09:06 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


GnI
GnI
Patyręs
Panelexx rašė:

Tau pasiseke, bet darbo neuztenk pagal egzistuojancius galincius dirbti. Koses nor ir yra, bet tai tik sekmes dalykas, jie ne pagal spec.


Hmm.. Nežinau ar pasisekė jei universitetas rekomenduoja gerai besimokančius studentus įmonėms. Aš jau sakiau kas tas darbas yra:

1) Pagal specialybę
2) Toks kokio ir norėjau prieš eidamas studijuot
3) Nesitikėjau tokio gero kolektyvo

Tiesiog nereikia š malt studijuojant, kaip nemažai mačiau darant, ir gausi tu tą darbą lengvai. Vadovavimąsi stereotipais įžvelgiu :)
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2013.06.07 09:09 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Panelexx
Panelexx
Pažengęs
BUna kam pasiseka, bet darbo vietu LT nelabai kuriasi, nebent isvyksta kiti i kitus miestus ir kitas salis.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2013.06.07 09:14 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


GnI
GnI
Patyręs
Panelexx rašė:

BUna kam pasiseka, bet darbo vietu LT nelabai kuriasi, nebent isvyksta kiti i kitus miestus ir kitas salis.


Beje, ką pamiršau paminėt, dauguma (jei ne visi), kurie studijavo ne tik tam kad praslyst, o dėl savęs, ir, to pasekoje turėjo gerus balus, anksčiau ar vėliau gavo pasiūlymus iš skirtingų įmonių dėl darbo, dėl rekomendacijų iš universiteto. Taip kad aš nepajėgiu įžiūrėt per kurią čia vietą darbo vietų nėra. Ypač kai ta įmonė kur aš dirbu, pastoviai ieško darbuotojų. Taip kad, visada yra darbo vietų. Gali tik košės galvoje pritrūkti, kad pajėgti į jas kandidatuoti.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2013.06.07 09:16 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


laisvė
laisvė
Pažengęs
aš tai studijuoju tik dėl visuomenės. Bet neaišku kaip bus paskui, galbūt išdrįsiu išpildyti savo svajonę dirbti tai kas man patinka (nekvalifikuotą darbą). Sunku, kai esi protinga, aplinkiniai taip pat išsilavinę, tai niekas nesugeba suvokti, kad 9-10 mokykloj besimokęs žmogus visai nenori universiteto...
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2013.06.07 09:30 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Empirio
Empirio
Didmeistris
As tai visai dirbti nenoriu....noreciau milijona uz dyka....
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2013.06.07 10:39 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


ManTaiPofig
ManTaiPofig
Naujokas
Aš būčiau linkęs pritarti šiuo atveju labiau GnI. Manau, kad jeigu žmogus turi pakankamai motyvacijos, noro ir sugebėjimų (net nebūtinai žinių bagažo principu), tai jis gali susirasti darbą nesvarbu kur. Be abejo, negalima atmesti fakto, kad Lietuvoje gerai apmokamo darbo vietų yra nedaug. Tačiau tada iškyla klausimas ar ne per daug mūsų publika iškart nori? Taip, aš irgi norėčiau gauti darbą kuris būtų bent jau 10000lt/mėn plius visos socialinės garantijos ir mėnuo per metus atostogu (kaip minimum), bet ambicijos ir svajonės yra viena, o visai kas kita realybė, kurioje reikia vos ne visa hierarchine piramidę praeiti... O kadangi mūsų šalyje ji, deja, yra dar labai stati (vertikali), tai ir karjera darysis palengva. Neskaitant veikėjų mokančių suktis ir sugebančių paspartinti procesą bent jau dvigubai. Tik štai grįžtam vėl prie to paties. Jeigu žmogus yra toks protingas ir sumanus. Ar jam verta net stoti į universitetą ir savo potencialą, energiją švaistyti artimiausius ketverius metus?
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2013.06.07 11:06 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


ManTaiPofig
ManTaiPofig
Naujokas
laisvė rašė:

aš tai studijuoju tik dėl visuomenės. Bet neaišku kaip bus paskui, galbūt išdrįsiu išpildyti savo svajonę dirbti tai kas man patinka (nekvalifikuotą darbą). Sunku, kai esi protinga, aplinkiniai taip pat išsilavinę, tai niekas nesugeba suvokti, kad 9-10 mokykloj besimokęs žmogus visai nenori universiteto...


Gal ir tavo tiesa. Tiesiog tada kyla kitas klausimas. Po mokyklos ką daryti? Dirbti į užsienį? :) Tenka pripažinti, kad dažnai vidurinę mokyklą baigę žmonės dar net nėra susiformavę kaip asmenybės. Daugelis ieško savęs... O universitetas turbūt lengviausias kelias :) Tiesiog nuspręsti savo ateitį dar keliems metams į priekį. ;) Kaip manai, ar ne taip? :)
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2013.06.07 11:08 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


ManTaiPofig
ManTaiPofig
Naujokas
ManTaiPofig rašė:

laisvė rašė:



aš tai studijuoju tik dėl visuomenės. Bet neaišku kaip bus paskui, galbūt išdrįsiu išpildyti savo svajonę dirbti tai kas man patinka (nekvalifikuotą darbą). Sunku, kai esi protinga, aplinkiniai taip pat išsilavinę, tai niekas nesugeba suvokti, kad 9-10 mokykloj besimokęs žmogus visai nenori universiteto...




Gal ir tavo tiesa. Tiesiog tada kyla kitas klausimas. Po mokyklos ką daryti? Dirbti į užsienį? :) Tenka pripažinti, kad dažnai vidurinę mokyklą baigę žmonės dar net nėra susiformavę kaip asmenybės. Daugelis ieško savęs... O universitetas turbūt lengviausias kelias :) Tiesiog nuspręsti savo ateitį dar keliems metams į priekį. ;) Kaip manai, ar ne taip? :)


Atsiprašau. Pasitaisysiu. Universitetas, kolegija, profesinė mokykla bei individualaus ugdymo kursai :) Kažkaip užsikirtau vien ties universitetu :)
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2013.06.07 11:14 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


GnI
GnI
Patyręs
ManTaiPofig rašė:

Aš būčiau linkęs pritarti šiuo atveju labiau GnI. Manau, kad jeigu žmogus turi pakankamai motyvacijos, noro ir sugebėjimų (net nebūtinai žinių bagažo principu), tai jis gali susirasti darbą nesvarbu kur. Be abejo, negalima atmesti fakto, kad Lietuvoje gerai apmokamo darbo vietų yra nedaug. Tačiau tada iškyla klausimas ar ne per daug mūsų publika iškart nori? Taip, aš irgi norėčiau gauti darbą kuris būtų bent jau 10000lt/mėn plius visos socialinės garantijos ir mėnuo per metus atostogu (kaip minimum), bet ambicijos ir svajonės yra viena, o visai kas kita realybė, kurioje reikia vos ne visa hierarchine piramidę praeiti... O kadangi mūsų šalyje ji, deja, yra dar labai stati (vertikali), tai ir karjera darysis palengva. Neskaitant veikėjų mokančių suktis ir sugebančių paspartinti procesą bent jau dvigubai. Tik štai grįžtam vėl prie to paties. Jeigu žmogus yra toks protingas ir sumanus. Ar jam verta net stoti į universitetą ir savo potencialą, energiją švaistyti artimiausius ketverius metus?


Nebūtinai švaistyti energiją. Jeigu žmogui kokia nors sritis yra įdomi, ir jis ja domisi, tai yra nemaža tikimybė jog jis natūraliai norės sužinoti daugiau apie tai, pvz ką apie ją gali papasakoti universitetas. Ir tik paskutiniuose kursuose sumažėjo iš ties įdomių dalykų, bet, tada jau tada, tą, įdomių dalykų spragą užpildė įdomus darbas, kur pagrindą davė dalyvavimas olimpiadose universitete. Taip kad, ir studijos nenuėjo veltui. Ir nenueis, jei studijuoji tai kas tau įdomu, o ne bet ką, kad tik studijuoti.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2013.06.07 11:15 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


GnI
GnI
Patyręs
ManTaiPofig rašė:
laisvė rašė:
aš tai studijuoju tik dėl visuomenės. Bet neaišku kaip bus paskui, galbūt išdrįsiu išpildyti savo svajonę dirbti tai kas man patinka (nekvalifikuotą darbą). Sunku, kai esi protinga, aplinkiniai taip pat išsilavinę, tai niekas nesugeba suvokti, kad 9-10 mokykloj besimokęs žmogus visai nenori universiteto...


Gal ir tavo tiesa. Tiesiog tada kyla kitas klausimas. Po mokyklos ką daryti? Dirbti į užsienį? :) Tenka pripažinti, kad dažnai vidurinę mokyklą baigę žmonės dar net nėra susiformavę kaip asmenybės. Daugelis ieško savęs... O universitetas turbūt lengviausias kelias :) Tiesiog nuspręsti savo ateitį dar keliems metams į priekį. ;) Kaip manai, ar ne taip? :)


Yra ir kitas kelias, dirbti Lietuvoje, užsienio kompanijoje, už užsienietišką atlyginimą :)
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2013.06.07 11:26 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


ManTaiPofig
ManTaiPofig
Naujokas
GnI rašė:

ManTaiPofig rašė:

laisvė rašė:

aš tai studijuoju tik dėl visuomenės. Bet neaišku kaip bus paskui, galbūt išdrįsiu išpildyti savo svajonę dirbti tai kas man patinka (nekvalifikuotą darbą). Sunku, kai esi protinga, aplinkiniai taip pat išsilavinę, tai niekas nesugeba suvokti, kad 9-10 mokykloj besimokęs žmogus visai nenori universiteto...




Gal ir tavo tiesa. Tiesiog tada kyla kitas klausimas. Po mokyklos ką daryti? Dirbti į užsienį? :) Tenka pripažinti, kad dažnai vidurinę mokyklą baigę žmonės dar net nėra susiformavę kaip asmenybės. Daugelis ieško savęs... O universitetas turbūt lengviausias kelias :) Tiesiog nuspręsti savo ateitį dar keliems metams į priekį. ;) Kaip manai, ar ne taip? :)




Yra ir kitas kelias, dirbti Lietuvoje, užsienio kompanijoje, už užsienietišką atlyginimą :)


Dėl pastarojo teiginio nepasiginčysiu :) Pilnai sutinku :)
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2013.06.07 11:31 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


ManTaiPofig
ManTaiPofig
Naujokas
atsimerkęs rašė:

mokslo standartai, keiciasi ne dienom, o valandom. Pvz, kai mano mama studijavo, Anglu kalbos reikalavimai buvo mazesni nei dabar pradinese klasese. Todel sakyciau studijuojama yra labiau del visuomenes, kad spetum atitikti to laikmecio madas, o mokomasi yra del saves, tad mokytis reik visa gyvenima ir nebutinai, tai turi buti kazkoks techninis mokymasis. Pvz. O studiju standartai, jie yra tapatinami su dominuojancias to laikmecio ir aplinkos vyraujanciojomis visuomenes pakraipomis ir isvystytu lygmeniu. Pvz. As laikausi hipotezes , kad per ateinancius max 10 metu visuomene is dabar vyrauciojo materialinio plano persiorientuos i dvasini, tad ir mokslas kaip atsparini stimuliatoriu, turetu naudoti butent dvasinius parametrus. Tad ir standartai , turetu keistis kardinaliai ir esamieji bus nereikalingi.


Tiesiog noriu pasitikslinti. Taigi, Jūsų teiginys pabrėžia mintį, kad laikui bėgant žmonės pradės galvoti ne tiek apie materialinius dalykus kaip: kuo geresnis darbas, alga, aprūpinimas, bet labiau apie tai kiek džiaugsmo, malonumo ir savęs realizacijos suteiks studijos bei darbas? :) Jeigu kažkas ne taip, tai pataisykite mane :)
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2013.06.07 11:43 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Piktaskeksas
Piktaskeksas
Didmeistris
Man studijos pvz nėra tik kažkoks popierėlis, man tai yra žinios kurios pravers gyvenime.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2013.06.07 11:53 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


ManTaiPofig
ManTaiPofig
Naujokas
Piktaskeksas rašė:

Man studijos pvz nėra tik kažkoks popierėlis, man tai yra žinios kurios pravers gyvenime.


Na, mes kategoriškai ir neteigiam, kad tai vien "popierėlis". :) Dėl to šitą temą ir užvedžiau. Vieniem žmonėm studijos, mokslai yra investicija į asmeninį mentaliteto, intelektualinio išprusimo formavimą, kitiems tai tėra priedanga nieko neveikti. Viskas priklauso nuo žmogaus, nuo jo asmeninio nusistatymo ir jo motyvų :) Taigi su gerbiamojo nuomone taip pat ginčytis neturiu nė menkiausio preteksto. :)
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2013.06.07 12:06 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Piktaskeksas
Piktaskeksas
Didmeistris
ManTaiPofig rašė:

Piktaskeksas rašė:

Man studijos pvz nėra tik kažkoks popierėlis, man tai yra žinios kurios pravers gyvenime.


Na, mes kategoriškai ir neteigiam, kad tai vien "popierėlis". :) Dėl to šitą temą ir užvedžiau. Vieniem žmonėm studijos, mokslai yra investicija į asmeninį mentaliteto, intelektualinio išprusimo formavimą, kitiems tai tėra priedanga nieko neveikti. Viskas priklauso nuo žmogaus, nuo jo asmeninio nusistatymo ir jo motyvų :) Taigi su gerbiamojo nuomone taip pat ginčytis neturiu nė menkiausio preteksto. :)


Kaip ten bebūtų, jei studijuoji ir tai nelb ir įmanoma nieko neveikt, jeigu nori savo studijas tęst turi bent kažkiek darbo įdėt :) O kokie žmonių tikslai, tai čia jau nuo asmeninių žmogaus sąvybių priklauso, jei kažkas pasirinko studijuot dėl kažkokio tai spaudimo ar požiūrio (kad va jis studijuoja, mldc) tai čia manau priežastys yra kur kas giliau negu vien tik studijos. Tokie žmonės ir kitose srityse priima atitinkamus sprendimus :)
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
1 2 3 Toliau Paskutinis
© 2006 – 2024 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai