Tema sukurta: 2008.09.30 21:40
1 2 3 4 Toliau Paskutinis
2008.09.30 21:40 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


mylimukė
mylimukė
Didmeistris
Dabar jau "nebemadinga" būti -iene. Dabar pavardės trumpinamos, pasiliekamos vyriškos versijos ar visai nekeičiamos. Ką apie tai manot? Kvaila mada ar dar vienas žingsnis link "lygių teisių"?
Viena moteris yra pasakius: "kodėl aš tekėdama už vyro turiu imti anytos pavardę?"
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2008.09.30 22:27 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


BeveikČia
BeveikČia
Meistras
man tai netrukdo... tik tie trumpinimai kazkaip nelabai prie sirdies, nors skamba graziau siaip gal del mados dazniau taip daro nei del kokios priezasties.
su "iene" saves neisivaisduoju, gal todel , kad jauna dar tiesiog tekedama(kada nors, po daug daug metu) pasilikciau savo pavarde(patinka ji man) ir dar gal imciau vyro arba anytos(nuo situacijos priklausys)
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2008.09.30 22:28 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


TmS
TmS
Patyręs
noriu dar 3 pavardziu prie savo 12 raidziu pavardes
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2008.09.30 22:31 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


wit
wit
Naujokas
neimciau dabar tekedama pasilikciau savo
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2008.09.30 22:35 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


mylimukė
mylimukė
Didmeistris
SabaZ rašė:
noriu dar 3 pavardziu prie savo 12 raidziu pavardes


Blyn, ir kodėl aš paėmiau 13 raidžių pavardę Dabar irgi turbūt nekeisčiau pavardės... Nors mano mergautinė man nelabai patiko, bet šita per varginančiai ilga, o ir visada visi daro klaidų ją rašydami
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2008.09.30 23:39 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


dywetz
dywetz
Pradedantysis
man tai keista atrodytu jei seimoi moters ir vyro pavardes butu skirtingos,jos turi but vienodos tik suderinant kaip nors galunes nes "iene" na tikrai negraziai skamba.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2008.10.01 00:08 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


MeskuteXXXX
MeskuteXXXX
Didmeistris
O as visai noreciau buti -iene.Man kvailai skamba Daina Bosas ir (koks ten) Bosas.Na nors jau Bose-ir tai geriau.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2008.10.01 03:33 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Europic
Europic
Naujokas
Manau, kad pavardės keitimas ar nekeitimas kažką reiškia tik dėl to susitarus. Jei mergina ar moteris nenori priimti vyto pavardės, tai tegul ir neima. Manau, kad tai tiesiog dar vieno stereotipo sulaužymas, kad moteris visada privalo priimti vyto pavardę. O gal vyrui labiau patinka jo žmonos pavardė?
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2008.10.01 09:19 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


ilgiausias
ilgiausias
Didmeistris
Asmeninis žmogaus reikalas, nebent sutuoktinis bus prieš. Tada tartis turės du žmonės
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2008.10.01 09:39 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Elara
Elara
Didmeistris
Europic rašė:

Manau, kad pavardės keitimas ar nekeitimas kažką reiškia tik dėl to susitarus. Jei mergina ar moteris nenori priimti vyto pavardės, tai tegul ir neima. Manau, kad tai tiesiog dar vieno stereotipo sulaužymas, kad moteris visada privalo priimti vyto pavardę. O gal vyrui labiau patinka jo žmonos pavardė?




Zinau tokia seimyna,kur vyras nedvejodamas prieme zmonos pavarde ir niekam tai nekliuna.
O siaip tai cia tikrai kiekvieno asmeninis reikalas.Man visai gera buti -iene,ir del to nesijauciu kazkuo priklausoma ,kazkuo prastesne uz vyra ,ar dar koki tai velnia.Grazi pavarde ir tiek.Ir mergautine pavarde man patiko......O jei pora nesutaria,kieno pavarde pasiimti,kieno ismesti-gal tegul tada abu ir susigalvoja sau nauja pavarde.Bus du tokie su naujom pavardem.......

Kazka nusisnekejau......
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2008.10.01 17:33 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Kerol
Kerol
Meistras
Aš kai tekėsiu pasiliksiu savo pavardę, man ji patinka, nenoriu būti jokia iene, na nebent vyro bus kokia tobula, tai tada jau mąstysiu Nors man vienas žmogus yra pasakęs, kad pavardės neėmimas būtų įžeidimas vyro atžvilgiu, kad atseit tau jo pavardė negraži.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2008.10.01 19:59 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Elara
Elara
Didmeistris
Kerol rašė:

na nebent vyro bus kokia tobula, tai tada jau mąstysiu


Hm......Noretum buti Kerol Tobuliene???
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2008.10.01 20:05 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Kerol
Kerol
Meistras
Elara rašė:

Kerol rašė:



na nebent vyro bus kokia tobula, tai tada jau mąstysiu





Hm......Noretum buti Kerol Tobuliene???



na, gal tada būčiau Tobulas Bet aš ne apie pavardę tokią šnekėjau o apskritai
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2008.10.01 23:18 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Nyta
Nyta
Pradedantysis
Kai tekejau pasiemiau vyro pavarde ir tapau -iene. Visus 10metu jauciau psichologini diskomforta, ji tiesiog man netiko. Kai issiskyriau susograzinau senaja, savo pavarde ir atrodo kad net sektis daug labiau pradejo, nors dauguma zmoniu ir kreivai ziuri, nes vaikai pagal teti pavardes juk turi. Bet as jauciuosi puikiai ir manau kad jei nenori tai ir neprivalai keisti pavardes. Manau kad tas pasikeitimas atsiliepia ir likimui
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2008.10.02 00:36 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


TempusVernum
TempusVernum
Didmeistris
Nyta rašė:

Kai tekejau pasiemiau vyro pavarde ir tapau -iene. Visus 10metu jauciau psichologini diskomforta, ji tiesiog man netiko. Kai issiskyriau susograzinau senaja, savo pavarde ir atrodo kad net sektis daug labiau pradejo, nors dauguma zmoniu ir kreivai ziuri, nes vaikai pagal teti pavardes juk turi. Bet as jauciuosi puikiai ir manau kad jei nenori tai ir neprivalai keisti pavardes. Manau kad tas pasikeitimas atsiliepia ir likimui


Gal čia visai ne pavardė kalta dėl tų nesėkmių ir kompleksų, o tasai, kurio tamsta priėmei pavardę?
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2008.10.02 00:41 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


TempusVernum
TempusVernum
Didmeistris
Į temą - neprieštarauju, kad moteris pasiliktų savo pavardę, ar kad ji būtų dviguba (kas man lyg pasirodė populiariau už vyriškos giminės pavardę). Bet jau tik ne toji vyriškos giminės pavardė - kvailiau (bent man) niekas neskamba, kalbant apie tikrinius daiktavardžius, nei kad tosios vyriškos giminės pavardės. Iškart kyla asociacijos su kokiomis 103 metų bobutėmis iš "Amerikos".
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2008.10.02 15:28 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Bfly
Bfly
Meistras
Man kazkaip priesaga "-iene" nekelia kazkokiu neigiamu emociju, netgi priesingai - kazkuom zavu. Mano nuomone, svarbiau kaip toji naujoji pavarde skamba. Gal geriau buti -aite, nei, tarkim, Kiausiniene?.. Bet jei pavarde "normali", tai ko gi ne, kas cia tokio? Tik siokio tokio rimtumo ivaizdzio suteikia.
Arba jei mergautine pavarde superine, reta ir pan., tada neverta keist.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2008.11.08 00:35 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Parazitka
Parazitka
Meistras
O man kvailai skamba, kai vietoj -iene patampa -e.Iskart kyla asociacijos su Zvonke Tad as rinkciaus -iene...o savo mergautines nenoreciau pasilikt
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2008.11.09 00:37 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Vaikas
Vaikas
Pradedantysis
Aš norėčiau savo mergautinę pasilikt... Bent jau kiek žinau tai vienintelė tokia savo mieste esu...xDDD
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2008.11.12 11:38 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Silvukis
Silvukis
Pradedantysis
ir as savo mergautine pasiliksiu, arba dviguba bus.. ne del kokiu principu, o todel kad nenoriu prarast savo mergautines, bet lygiai taip pat zaviuosi savo draugo pavarde, man ji grazi.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
1 2 3 4 Toliau Paskutinis
© 2006 – 2024 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai