Santrauka: Tie kam labai reikia musu pagalbos...
Tema sukurta: 2007.09.27 13:20
1 2 Toliau Paskutinis
2007.09.27 13:20 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Vlad
Vlad
Didmeistris
Pamestinukai...

Vis daugiau paskutiniu metu tenka pamatyti lauke pamestinuku - sunu, kaciu, kaciuku ir suniuku... Vieni jau gime lauke, kitus
paeme kaip gyva zaisliuka ir ismete kai nusibodo ar susirgo ar kai paaiskeja kad siltas kamuoliukas pasirodo dar turi savo
charakteri, gali gadinti baldus ir sienus, daryti balutes ir kruveles paciose nemaloniausiose vietose... Manau si problema
yra labai aktuali! Lauke gyvenantys gyvunai yra ligu nesejai, ju gyvenimas nera itin linksmas kadangi kai kurios veisles
nera pritaikytos gyventi lauke sningant ar net siaip esant neaukstai temperaturai... Daugiabuciuose yra populiarios vadinamos
"bobutes" kurios seria istisus pulkus laukiniu kaciu... Neapsakomas dvokas nuo to "edalo", puvantys jo likuciai, kaciu ismatos...
Sergantys vemiantys gyvunai visur - tame tarpe ir vaiku zaidimo aikstelese ir smelio dezese... Savaime aisku ju niekas nekastruoja
ir nesterilizuoja ir todel laukiniu kaciu ir sunu populiacija smarkiai dideja... Kokia galetu buti iseitis? Na jau tikrai tik
ne barstyti nuodus(girdejau apie tokias klaikias istorijas)-nes tu nuodu gali prisivalgyti ir naminis suo isvedamas pasivaikciuoti
ir neduok dieve vaikas(pvz aplaizys purvinus pirstukus)... Manau reiketu surengti kokia nors akcija kurios metu tam igalioti
zmones pasistengtu isgaudyti visus gyvunus kurie yra lauke BE seimininko... Ne paslaptis kad daug sunu augintoju paleidzia savo
augintinius vienus lakstyti po miesta... Tegul ir tuos isgaudo. O paskui gyvunus kurie turi seimininkus pastarieji galetu atsiimti
sumokeje tam tikra suma uz gyvuno neprieziura(nemaza suma), o tie vargsai kurie seimininku neturi galetu buti reklamuojami
vietineje spaudoje ir tt. ir gal juos kas "ivaikintu".
Labai malonu beja kad ir LT atsirado tokios organizacijos kaip PIFAS kurios uzsiima beglobiu gyvunu globa ir prieziura, nes
is tikruju labai gaila padareliu kuriuos isdave buve seimininkai ir kurie yra pasmerkti varganam egzistavimui.. Tik paziurekit
kada nors kokios pas juos nelaimingos gailios akys... Juk jie viska supranta - kad juos isdave pamete bet gatavi viska atleisti ir
suprasti... Ir iki savo neilgos gyvybes pabaigos vis laukia seimininko vis tikisi...
Mano draugas buvo paemes serganti suni... Tiesiog pasigailejo... Nors tas buvo ligotas, agresyvus... Zmones naudojo sunu kovoms
o paskui kai susirgo tiesiog ismete... O draugui pagailo - sako jo toookios akys buvo... Kaip nuskriausto vaiko... Nors mano draugas
neplanavo suns o jei ir planuotu tai finansiskai galetu nusipirkti suniuka is geriausio veislyno... Bet... Dabar draugas ir suo
geriausi draugai - praleidzia labai daug laiko kartu, zaidzia, begioja, vaziuoja i miska, i gamta... Agresija dingo, ligos irgi...
Apie toki istikima drauga galima tik pasvajoti...Po to ivykio susidomejau gyvunu globeju veikla - Rusijoje ji ypac ispletota,
ten yra daug savanoriu - vieni globoja vargsus gyvunus, kiti aukoja pinigus, treti iesko jiems nauju seiminku...Pas mus lt deja
tiek savanoriu kiek suprantu nera... Bet gerai kad atsiranda geri zmones aukojantys savo laika ir lesas kilniems tikslams...
Todel paraginsiu zmones - nebukit kurti ir akli, nepraeikit kartais pro kieno nors maldaujancias akis... Pamestinukai nera itin
grazus bei sveiki, ju kailiukas neblizga, ilgi plaukeliai buna susivele, jie buna sukude... Bet... Cia tik del to kad jie
neturi kol kas savo seimininko, neturi zmogaus del kurio butu verta gyventi... Jam atsiradus beveik visos ligos yra isgydomos, gyvunas
ima atrodyti visai kitaip - kartais i gatve deja yra ismetami ir kilmingi sunys ir kates...
O kokia butu forumieciu nuomone siuo klausimu?
Kaip spresti beglobiu gyvunu problema?
Ar jus patys galetumete ismesti i gatve savo augintini?
Ar noretumete paimti suni ar kate is globos namu ar tiesiai is gatves?
Ka jus asmeniskai galetumete padaryti beglobiu gyvunu naudai jei turetumete nora?
P.S. Pridedu nuoroda i viena internetini tinklapi... Si istorija mane ypac sugraudino. Ypac nuotrauka... Po jos pradedi atidziau ziureti
i "gatves vaiku" akis...
http://astidog.ru/forum/viewtopic.php?t=4519
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2007.09.27 13:58 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Lengvai
Lengvai
Patyręs
Nu Vlad tu cia uzvedei tema..man net asaros istrysko.Skaudu,tikrai,gaila tu pamestinuku.Jau vaikysteje mamai sakydavau,kad kai uzaugsiu ir turesiu daug pinigu,"isivaikinsiu" visus pasaulio beglobius gyvunus..Deja uzaugau,bet tiek pinigu neturiu
Kaip ta problema reiketu sprest,nezinau,jei butu mano valia,tuos besirdzius,kurie savo nebereikalingus naminius gyvunus ismeta paprasciausiai i gatve,bausciau tokia bausme,kokia yra zmogzudziai baudziami,deja cia tik mano norai.Niekada nepamirsiu,kai kazkada grybaudami pakeles griovy radom gyva suni,uzrista maise....tai ka tokiam zmogui reiketu padaryt? Sudegint gyva maza butu..
Beje,mano dabartine kate ir yra paimta is gatves,atklydo paprasciausiai i musu kiema ir tiek..prisijaukinom.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2007.09.27 13:59 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Furija666
Furija666
Moderatorius
Man labai gaila tokių gyvūnėlių. Ypač kai pamatau, kai juos skriaudžia - negaliu ramiai praeiti ir nesvarbu vienas, keli ar visa krūva žmogystų juos skriaudžia - padarau tokį vėją... Kartą net susimušus esu. Nesuprantu, kaip galima augintą gyvūną išmesti laukan, juk galima jį paprasčiausiai užmigdyti (kaina apie 25lt, manau nėra tai didelė suma). Negalėčiau savo augintinio išmesti į gatvę ir taip pasielgę žmonės mano akyse nukrenta labai žemai, vengiu su tokiais bendrauti.
Kaip to išvengti? Net nežinau... Galbūt reikia daugiau globos namelių gyvuliukams, imtis prevencinių priemonių, bausti žmones, kurie šitaip idiotiškai elgiasi...
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2007.09.27 15:56 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


serpiente
serpiente
Pradedantysis
ka tik perskaiciau ta straipsni,apie suniuka....vargsiukas kokios akytes gailios....ir is kur atsiranda tokiu zmoniu,bjaurybes....kaip gali kilt mintis skriaust,ar net ismest i gatve savo augintini.....kol gyvenau pas tetukus kaime,tai turbut buciau priglaudus visus gyvuniukas,jei tik butu leide....viena kart,ziema pries pat kaledas,buvau gal kokia septintoke,eidama i mokykla radau toki maziuka visai susalusi suniuka,toks grazus baltas buvo....tai parbegau su juo namo ir sakau ...mama cia tau dovana nuo kaledu senelio....taip tas suniukas liko pas mus....deja siuo metu negaliu turet jokio gyvunelio namie...neleidzia buto kontrakto salygos...o taip noretusi....
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2007.09.27 16:50 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


siesta222
siesta222
Pažengęs
omg
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2007.09.27 16:53 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


nemaloni
nemaloni
Moderatorius
padovanokit kaune pifui kas nors normalias patalpas, kad butu galima priglaust daugiau gyvunu, pajamkit keleta gyvuneliu globai, paaukokit pinigu, nupirkit edalo ar apmokekit vet paslaugas, sugaukit kokia bename kate, sterilizuokit ir vel palesikit - tai duoda daugiau naudos negu graudenimai
o daba... pife turejom gyvunu, nu siaip is esmes katinu, kurie globoj isbuvo pusmety, o kiti vis dar laukia savo seimininku.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2007.09.27 16:54 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


nemaloni
nemaloni
Moderatorius
Originally posted by: siesta222

omg


dar viena nesamone - gauni yspejima. jau anksciau buvo keli retusuoti keiksmazodziai. 3 yspejimai - banas.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2007.09.27 17:07 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


JoyFool
JoyFool
Moderatorius
Taip, šlykštu, kai žmonės perka gyvūną, o po to išmeta kaip daiktą. Šlykštu. Dar šlykščiau, kai kokie berniūkščiai kankina. Dabar kaip tik ketinu imti beglobį katiną/kačiuką-pamestinuką.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2007.09.27 18:08 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Masa
Masa
Pradedantysis
gaila ir man benamiu.... viena salta ziemos savaitgali pabudusi isejau i lauka ir radau pasikorusi savo suni,neitiketinai skamba,paprasciausiai jis kabojo ant tvoros negyvas,o baltas sniegas virto raudonu issigandau,puoliau i asaras,vos ibegau i kambari skambinti draugui,kad nuimtu ji nuo tvoros,isejau lauk,atidariau duris,o ten maziukas susales,plonytis,nusiurusiu apdraskytu kailiu,siurksciu balsu sukniauke rainas kaciukas.. toks mazas mazas,kad tilpo delne. nepaisant to kad jau turejome dvi kates,si priemiau taip pat. inesiau vidun kad susiltu,ipyliau skiesto pieno,tas be saiko tiek prisilake,kad apsiveme. is pradziu viska isvemdavo. praejus keliems menesiams tapo musu namu karaliumi ir db sedi ant palanges ir su letena man trukdo rasyti
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2007.09.27 18:10 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Masa
Masa
Pradedantysis
matyt kazkas is auksciau vietoj mylimo suniuko,man atsiunte kaciuka,kuri labai greit pamilau tai padejo uzmirsti ta kraupu vaizda ir liudna netekti.....
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2007.09.27 20:53 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


ryta
ryta
Meistras
na gaila tokiu gyvuneliu.. na, bat ir zmones-paturejau, nusibodo-ir i gatve...
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2007.09.27 22:46 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


siesta222
siesta222
Pažengęs
bet yra ir priežaščių dėl kurių išmeta... dėl tingumo prižiūrint, atsbosta greitai, nepaklusnus gyvūnas, arba dažnai būna kad pats pabėga arba buna pavogtas
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2007.09.28 15:43 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


spoilt
spoilt
Pradedantysis
Kažkada kai galvojau, kad mirsiu, prisiekiau sau - jei išgyvensiu - padarysiu viską, jog benamiai gyvūnai turėtų namus. Kai buvau vaikas, beveik visos katės mūsų namuose buvo mano parneštos. Nors šunims norėčiau padėti labiau. Jiems sunkiau išgyventi be šeimininkų. Seniai svajoju iš prieglaudos pasiimti šunį tik ne visi kartu gyvenantys asmenys tam pritaria.
Dar vis turiu viziją, atidaryti didžiulę šunų prieglaudą, kurioje būtų migdomi tik beviltiški šunys, o visiems kitiems ieškomi šeimininkai. Tikrai įmanoma benamiams surasti šeimininkus, tik reikia daugiau reklamos. Kad ir dienraščiuose pradėti spausdinti namų ieškančių keturkojų nuotraukas. Tikrai yra geros širdies žmonių, kurie pamatę meilias akis, neatsispirs ir gyvūnėlį parsives į namus.
Asmeniškai galėčiau prisidėti prie bet kokio projekto, skirto benamiams gyvūnams išgelbėti, įgyvendinimo. Kiek galėčiau. Tik morališkai jaučiu būtų sunku lankyti gyvūnus prieglaudoje. Ne kartą bandžiau įsivaizduoti, kaip eisiu į prieglaudą rinktis augintinio. Kai visi į tave žiūrės didžiulėm prašančiom akim, o tu galėsi namus suteikti tik vienam.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2007.09.29 15:36 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


nemaloni
nemaloni
Moderatorius
Originally posted by: spoilt

Kažkada kai galvojau, kad mirsiu, prisiekiau sau - jei išgyvensiu - padarysiu viską, jog benamiai gyvūnai turėtų namus. Kai buvau vaikas, beveik visos katės mūsų namuose buvo mano parneštos. Nors šunims norėčiau padėti labiau. Jiems sunkiau išgyventi be šeimininkų. Seniai svajoju iš prieglaudos pasiimti šunį tik ne visi kartu gyvenantys asmenys tam pritaria.

Dar vis turiu viziją, atidaryti didžiulę šunų prieglaudą, kurioje būtų migdomi tik beviltiški šunys, o visiems kitiems ieškomi šeimininkai. Tikrai įmanoma benamiams surasti šeimininkus, tik reikia daugiau reklamos. Kad ir dienraščiuose pradėti spausdinti namų ieškančių keturkojų nuotraukas. Tikrai yra geros širdies žmonių, kurie pamatę meilias akis, neatsispirs ir gyvūnėlį parsives į namus.

Asmeniškai galėčiau prisidėti prie bet kokio projekto, skirto benamiams gyvūnams išgelbėti, įgyvendinimo. Kiek galėčiau. Tik morališkai jaučiu būtų sunku lankyti gyvūnus prieglaudoje. Ne kartą bandžiau įsivaizduoti, kaip eisiu į prieglaudą rinktis augintinio. Kai visi į tave žiūrės didžiulėm prašančiom akim, o tu galėsi namus suteikti tik vienam.


sunim surast labai lengva, dauguma isgraibsto gan greit. pifas deda skelbimus su dovanojamasi gyviais ir y internetinius skelbimus, ir y dienrascius.
bet va kaciukam sunku rast namus. jau minejau, kad pifoj globoj yra puse metu laukanciu katinu. ka su jais daryt?
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2007.09.29 16:14 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


spoilt
spoilt
Pradedantysis
Kalbėjau, kad išgyventi be šeimininkų šunims yra sunkiau nei katėms.
Nejaugi visas pagautas benames kates iš daugiabučių veža į prieglaudą ? Visada maniau, kad sunaikina.

Dedat skelbimus, kiek galimybės leidžia - šaunu, bet nepakankamai. Galėčiau paaukoti šiek tiek, jei žinočiau, kad padėtų prisidėti prie namų radimo.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2007.09.29 16:19 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


nemaloni
nemaloni
Moderatorius
Originally posted by: spoilt

Kalbėjau, kad išgyventi be šeimininkų šunims yra sunkiau nei katėms.

Nejaugi visas pagautas benames kates iš daugiabučių veža į prieglaudą ? Visada maniau, kad sunaikina.



Dedat skelbimus, kiek galimybės leidžia - šaunu, bet nepakankamai. Galėčiau paaukoti šiek tiek, jei žinočiau, kad padėtų prisidėti prie namų radimo.



junkis prie pifo. ten visada yra ka veikti. gali padeti kiek tik gali - net minimali pagalba labai vertinga, o ir kolektyvas labai saunus, bent jau kaune.
pifas propaguoja benamiu laukiniu suaugusiu kaciu sterilizacija ir paleidima laisven (su maitinimu). mazus kaciukus ir ismestas bei benames jaukias kates laikom globoje neribota laika kol kas nors jas priglaudzia. tiek, kad kartais ilgai reikia laukt ir visiems gyvaims nepadesi...
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2007.09.29 17:19 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


spoilt
spoilt
Pradedantysis
Esu vilnietė. Pasidomėsiu apie tokių organizacijų veiklą Vilniuje.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2007.09.29 17:45 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


nemaloni
nemaloni
Moderatorius
jei vilniete, nueik y http://www.pifas.lt/users/volunteer
uzpildai savanorio anketa ir viskas.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2007.09.29 17:46 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Furija666
Furija666
Moderatorius
O Kėdainiuose yra? Galėčiau prisijungti ir aš.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2007.09.29 17:47 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


spoilt
spoilt
Pradedantysis
Dėkui, Agiesha.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
1 2 Toliau Paskutinis
© 2006 – 2024 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai