Santrauka: Kas geriau?
Tema sukurta: 2012.12.07 18:50
2012.12.07 18:50 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Lietuvninkas
Lietuvninkas
Pradedantysis
Sveiki, žadu stoti.. KUR NORS. Kaip ir dauguma, dar nežinau kur tiksliai stosiu, bet norėčiau iš turinčių patirties šiokios tokios info. Kokios galimybės atsiveria studijuojant neakivaizdžiai? Kuo dieninės studijos geresnės negu ištęstinės? (na, savaime aišku, jų trukmė mažesnė, tačiau reikia eit į paskaitas)

Gal turit kas kokių gyvenimiškų pavyzdžių, pvz. įstojot neakivaizdžiai ir ką veikėt, dirbot, ar sėdėjot prie kompo? įstijot į dienines studijas, ir ar dėl to gailėjotės/ nesigailėjot? Būčiau dėkingas už konkrečius atsakymus. Ir iš vis, ką siūlytumėt?
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2012.12.07 21:52 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Dmx24
Dmx24
Meistras
Dieninės pagal mane geriau, nes trumpiau ir taip pusiau beprasmių paskaitų ciklą pratempi.. O dėl "reikia eiti į paskaitas", tai čia ne mokykla, nori eini, nori neini, svarbu atsiskaityk laiku, arba susitark kada atsiskaitysi.. Iš mano grupes į paskaitas apie 10 žmonių eina iš 28 dieniniame skyriuje: dalis mato, kad beprasmiška eit, dalis tingi, dalis dirba
Apie neakivaizdinį nieko nežinau, bet ten labai jau viskas greit, kai ta sesija manau.. Kiek įsivaizduoju, turėtų viską vertinti atmestinai, nes dažnai stoja laiko neturintys, tik diplomo norintys žmonės, tai jie ten ant penketų pravaro, arba ant pinigų ir tiek.. Tai kažkaip jei vf vietą turėjau, į neakivaizdinį tikrai nestočiau, nes per tą mėnesiuką kur susirenka viską ten atsiskaityt ir panašiai, tai neįsivaizduoju kokie krūviai dėstytojams.. Turėtų viską labai atmestinai vertinti, nes tiesiog nėra laiko gilintis.. Na bet gal kas daugiau apie neakivaizdinį pasakys, čia tik mano įsivaizdavimas ir keletas atsiliepimų
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2012.12.08 00:07 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


creed
creed
Patyręs
as manau, kad dieninese daug lengviau, nors nzn kaip istestinese viskas buna
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2012.12.08 14:27 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Ciekavska
Ciekavska
Pažengęs
Studjuoju istestinese ir nepasakyciau, kad destytojai atlaidziau vertina. Tiesiog maziau ziniu reikalauja, kaip DMX21 sake, tos nereikalingos info neduoda kur duoda dieniniuose. Ir dar pliusas, kad turi daug laisvesnio laiko. Dar DMX21 sake, kad nori eini i paskaitas nori ne, tai abejociau. Nes mus per sesijas destytojai zymi lankomuma, veliau gali prie balo prideti. Nu cia aisku nuo destytoju priklauso....
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2012.12.08 15:20 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


40dd
40dd
Pradedantysis
Mano nuomone ištęstines studijas verta rinktis, jei nuo pat pirmo kurso pats turi užsidirbti pragyvenimui - mažesnis krūvis bus. Kitu atveju dieninės geriau. (Čia su prielaida, kad ištęstinės yra tas pats, kas dieninės, tiesiog išdėstytos ilgesniame laikotarpyje.)

O dėl stojimo KUR NORS - siūlau pamąstyti ar ne geriau būtų pasiimti tarkim metus laiko, kad susiprastum kas tau įdomu ir kuo tikrai nori užsiimti. Tik tokiu atveju reikėtų aktyviai domėtis ir to ieškoti, kad neįkristum į atostogų režimą.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2012.12.09 17:37 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Lietuvninkas
Lietuvninkas
Pradedantysis
Fel, deja, negaliu pasiimti metus laiko, todėl, kad nuo kitų metų smarkiai keičiasi tvarka, žodžiu, visko aš čia neaiškinsiu bet esmė tame, kad norint studijuot aukštajį moklą univere, reiks išlaikyt PENKIS egzaminus, anglų kalba turi būt praeita aukščiausiu, b2 lygiu. Taigi man tikrai reiks stot būtent iškarto.
Na nežinia kaip bus, bet savęs išlaikyt tikrai neturėsiu, bet tikrai nenoriu sėdėt ant tėvų sprando ir kaip koks mokyklinukas kaulyt "kišenpinigių", tai dėl to ir dvejoju. Šiaip norėčiau studijuot dieniniu būdu, tačiau labai norėčiau ir dirbt. Aišku, yra tokių kurie ir studijuodami dieniniu būdu dirba, bet tai mažai šansų kad ir man taip bus. Ką manot?
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2012.12.09 17:56 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


40dd
40dd
Pradedantysis
Na tada dieninės studijos atrodo logiškas pasirinkimas. O pajamų galima prasimanyt ir dieninėse studijuojant (stipendija / darbas puse etato / atsitiktiniai darbeliai ir t.t.).

Svarbiau apsispręsti kas domina Beje, jei tau sekasi/įdomu informacinės technologijos ar su tuo susijęs verslas, galiu kažką papasakot apie tos krypties studijas.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2012.12.09 21:53 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Lietuvninkas
Lietuvninkas
Pradedantysis
Deja, atitolęs aš nuo šitų dalykų.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2012.12.09 22:01 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Lietuvninkas
Lietuvninkas
Pradedantysis
O ar Lietuvos universitetai toleruoja tokius dalykus kaip paskaitų derinimas dėl darbo (pvz. dieninėse studijose)? Ar čia priklauso konkrečiai nuo atskiro universiteto nusistatymo?
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2012.12.09 22:47 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Pončikas
Pončikas
Didmeistris
Jeigu dirbi imk neakivaizdinį, bet bus sunku, nes tingėsi greičiausiai mokytis. Kaip dieninį su darbu derint..klausimas ar tave darbdavys išleidinės į univerą, nes dieniniams seminarai dažni ir dažniausiai privalomi. Išvis,dieniniams viskas privaloma
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2012.12.09 23:23 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


creed
creed
Patyręs
is savo nedideles patirties galiu pasakyt, kad kai viska lankai, tai zymiai lengviau mokintis, o jei koki labora praleidi, tai iskart reik pinigus moket
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2012.12.09 23:49 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


40dd
40dd
Pradedantysis
Nelabai supratau ką vadini "paskaitų derinimu dėl darbo" - jų nelankymą? Na bent mano fakultete buvo taip: lankomumas žymimas ir vertinamas vienam-dviejuose dalykuose per pusmetį. Kitur nori eini, nori ne - bet kuriuo atveju medžiagą išmokti reikės. O dirbi tu ar nedirbi niekam nerūpi - jei jau studijuoji, turi tam skirti atitinkamai laiko.
O dėl paskaitų laiko, tai vėlesniuose kursuose jis po truputį stumiasi link vakaro, o magistrantūros studijose jau praktiškai visi užsiėmimai prasideda nuo 16-18 val.

Apskritai siūlau neskubėt su darbu pilnu etatu - rimtai mokantis labai kirs per "sanity point'us" ir studijų kokybę. Manau verčiau stengtis pilnai pasiimti, ką duoda universitetas - galutinai įsikinkyti į darbus spėsi ir po to.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2012.12.10 15:58 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Dmx24
Dmx24
Meistras
Tai su niekuo ten derint nereik, dažniausiai pradžioje semestro pamatai kas per dėstytojai ir kokia vertinimo sistema, dažniausiai pateikia procentais kas kiek sudaro.. Kaip fel sako, tai keliuose dalykuose būna lankomumo vertinimas, nors pas mane dažniausiai jo išvis nėra.. Kita vertus, net jei ir lankomumas žymimas, tai dažniausiai sudaro nedaugiau 1 balą iš galutinio įvertinimo.. Dėl pačio mokymosi, tai švieti konspektus ir mokaisi kur reik, kur nereik daug mokytis, ten nesimokai.. Taip pat ir su lankymu, jei gausi lankstų grafiką.. Pas mus dalis net neina į paskaitas, nors ir nedirba Be to ir darbų yra, kur nereik 5 dienas per savaitę dirbt.. Yra ir lankstūs grafikai, ir slenkantys grafikai.. Tai ten atsiprašyti į kokį kontrolinį manau išleistų, jei supratingas darbdavys, beto su kolegom galima susikeist.. Taip pat ir su dėstytojais galima suderint, kad galbūt kokią kitą dieną galėtum su kita grupe ar panašiai parašyt.. Nemažai dėstytojų palaiko tokią veiklą, kad ir praktiką renkiesi, ir mokytis sugebi
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2012.12.11 16:51 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Lietuvninkas
Lietuvninkas
Pradedantysis
Papasakokit man kas nors apie barakinį gyvenimą, nes kol kas esu neapsisprendęs, gyvent barake ar nuomotis butą. Kas ten per išdaigos vyksta, ar sunku susikoncentruot mokytis? išdėstykit savo patirtį. Būčiau dėkingas.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2013.06.03 22:46 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


VyniokTapkyte
VyniokTapkyte
Naujokas
Sveiki, noriu jums užduoti vieną banalų klausimą, kaip ir daugelis visų kurie klausia. Nežinau kuria formą rinktis ar ištęstines ar nuolatines studijas? Esu 22 metų, su negalia, turiu deguonies aparatą kuris šiek tiek prie namų pririša, nes su juo tenka 15 val per parą praleisti. Kažko išmokti norisi,o ne tik būti baigus vidurinę.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2013.06.03 23:02 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Red
Red
Moderatorius
Kiekvienas neįgalus turi teisę į mokslą ir universitetai bei kitos panašios įstaigos privalo sudaryti sąlygas studijuoti. Kaip realybėje- klausimas. Žinau, kad vienas vyrukas prieš VU laimėjo teismą ir jam privalėjo sudaryti sąlygas.
Kokia forma geriau ir patogiau - tau turi padėti apsispręsti tėvai/ tau padedantis asmuo + universiteto atstovai. Universitetai gal netgi savo svetainėse skelbia info neįgaliems.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2013.06.04 12:47 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


VyniokTapkyte
VyniokTapkyte
Naujokas
Dėkoju už patarimą. Buvau girdėjusi, kad visos mokslo įstaigos turi neįgaliam žmogui sudaryti visas palankias sąlygas, kad jis galėtų mokytis.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2013.06.04 15:35 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Digitus
Digitus
Moderatorius
Lietuvninkas rašė:

Papasakokit man kas nors apie barakinį gyvenimą, nes kol kas esu neapsisprendęs, gyvent barake ar nuomotis butą. Kas ten per išdaigos vyksta, ar sunku susikoncentruot mokytis? išdėstykit savo patirtį. Būčiau dėkingas.


Kad neapsispręndęs tu kažkoks. Į visus klausimus nėra konkretaus atsakymo. Nes kaip susitvarkysi taip ir bus.
Bet bendrais bruožais:

Studijos- jos kiekvienoje mokslo įstaigoje vis kitokios, skiriasi tvarka, ypač labai priklauso ir nuo studijuojamo dalyko. Mediko, KTU inžinierinės speacilybės studento, kolegijos vadybininko, ISM vadybos - visur jos skiriasi. Tai kad žmogus papasakoks kaip jis studijavo kitoje vietoje, tau nelabai pagelbės.

Dėl darbo ir jo derinimo - pirma tu tą darbą susirask. Kitas dalykas vėlgi, koks darbas. Ir žioplam turėtų būti aišku, kad kuo darbas daugiau atims laiko, tuo mažiau jo galėsi skirti mokslams.
Kitas itin svarbus dalykas - pačių studijų kokybė. Jei dirbsi ir studijousi, beveik be šansų kad ką išmoksi ir iš tų studijų bus nauda išskyrus gautą popieriuką. Aišku jei nedirbsi irgi nėra garantijų kad laiką leisi produktyviai. Bet elementarus dalykas, kad greičiausiai pradėjus dirbti nebebus laiko kamšyti žinių skyles ir jeigu bus kažkas praleista, tai jau sus visam.

Dėl bendrabučio - jei finansinė pozicija nėra tvirta, tai tiesiog nėra didelio pasirinkimo. Butas turi savo privalumų, bet jis kainuoja, o žiemą tikrai ne kapeikas. Taip bendrabutyje bus daugiau pagundų ir daugiau draugų/pažįstamų blaškys tave kas dien, kitas pliusas, kad pažinosi daugiau žmonių, atitinkamai jei nebūsi šikna tai ir pagalbos daugiau sulauksi, kas iš vyresnio kurso pamokys vieną kitą dalyką, kurio nesugebėjai per paskaitas suprasti, kas vadovėlius pusvelčiui parduos, kas konspektais pasidalins, kas patirtimi.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2013.09.03 08:43 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


MariusGood
MariusGood
Pradedantysis
Dienines, greiciau baigsis vargai, o jei dirbti reikia, tada tik istestines ir tai pvz KTU istestines studijos ya, o paskaitu vos ne tiek kiek dieninams
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
© 2006 – 2024 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai