Tema sukurta: 2013.02.08 21:01
2013.02.08 21:01 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


draugaslabas
draugaslabas
Naujokas
Sveiki, šiuo metu esu 11tokas ir man labai aktualūs klausimai dėl studijų. Taigi pamėginsiu labai trumpai nupasakoti visą savo situaciją. Taigi, man labai patinka politika (nuo vaikystės žiūriu ir mėgstu žinias, domiuosi aktualijomis, ypatingai mėgstu diskutuot, turiu labai aiškią savo nuomonę, neblogai sekasi sklandžiai ir tiksliai dėstyti savo mintis), tačiau man patinka ir fizika. Ir va čia susiduriu su problema. Dvi visiškai skirtingos kryptis!

Draugai sako, kad man labai tiktu vesti žinias ir šiaip dirbti kažkoki visuomeninį darbą, kaip, kad politikas, tačiau mama teigia priešingai, kad su politikos mokslais niekur toli nenuvažiuosiu. Taigi, kaip jau galite suprasti, mama pasisako už fizika (aš ją puikiai suprantu, juk ji linki man geriausio). Kaip vienas is svariausių fizikos argumentų mano galvoje sukasi būtent karjeros perspektyvos. Dar neteko girdėti apie fiziką stovintį darbo biržoje, o vat baigus politologija (viena iš populiariausiu sričių) darbo perspektyvos, mano nuomone, sumažėja ženkliai.

Visą savo gyvenima buvau auginamas su mintimi, jog mokysiuos užsienyje, todėl politikos mokslų Lietuvoje net )nesvarsciau + turiu svajone, studijuoti ir visą studentišką gyvenimą patirti užsienyje (tačiau yra vieta kuri manęs visiškai netraukia - Londonas. Mane traukia skandinavija, Danija, Olandija). Bet va su fizika yra kiek kitaip: kiek teko bendrauti su studentais ir jau baigusiais, tai visi sako, jog studijuoti fizikos į užsienį važiuoti neverta. Ir as su jais sutinku, manau, jog ir Lietuva visai neblogai paruosia fizikus. Taigi, jei pasirinkčiau politika, tai manau 85 procentai, jog tai būtų būtent užsienio universitetas, tačiau jei fizika, manau, jog tai būtų Lietuvos universitetas.

Mokausi vienoje geriausių Lietuvos mokyklų (patenka į top3). Esmė tame, kad mes mokomės pagal sustiprintą tam tikrų dalykų programą. Mano pažymiai nėra blogi: matke 8 (A), anglu 8 (A), fizika 9 (A), info 9 (A), istorija 8 (A), Lietuvių kalba 8 (A), dar papildomai mokausi ekonomikos (vien tik dėl savęs), turiu 9. Mano pažymiai, gal ir nėra kažkas labai jau VAU, tačiau aš esu įsitikinęs, jog jei mokyčiausi kitoje mokykloje, vidurkis būtų nemažesnis nei 9,5 balo. Pats į šią mokyklą įstojau turėdamas 9,4 vidurkį! Taigi, egzaminus turėčiau parašyti labai neblogai :)

Gal galėtumėte man kažką patarti, kurią kryptį pasirinkti? Nes aš jau esu visiškoj neviltyje. Nesupraskit manęs klaidingai, man pačiam patinka fizika, bet taip pat patinka ir politika. Ką jūs pasirinktumėte mano situacijoje? Ačių, kad skaitete, trupučiuka išsiplėčiau :)
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2013.02.08 21:55 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


mylimukė
mylimukė
Didmeistris
draugaslabas rašė:
Ačių, kad skaitete, trupučiuka išsiplėčiau :)


Aš tai manau, kad imk tu fiziką - dėl ateities perspektyvų ir tai vienas iš tau patinkančių dalykų. O bendravimo įgūdžius gali pritaikyti bet kada ir bet kur, jie niekur nedings, o ir su fiziko išsilavinimu galėsi pritaikyti ten, kur reikia. O mėgėjas fizikas save ar daug kur pritaikys?
Dėl universitetų, tai jeigu ketini likti Lietuvoje gyventi, dirbti, gal ne taip ir blogai lietuviškas universitetas? Be to, yra įvairios studentų mainų programos, galėsi išvažiuoti pasižmonėti į užsienį arba po studijų pakeliauti/padirbėti/stažuotis/studijuoti magistrantūrą kažkur kitur. O jeigu ketini išvažiuoti ir likti kitur, tai nors ir "neverta" išvažiuoti, bet gal gi nėra tie kiti skandinavų universitetai blogesni už mūsiškius?

P.S. Ačiū su ū. ;)
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2013.02.08 22:58 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Piktaskeksas
Piktaskeksas
Didmeistris
Politologiją stok
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2013.02.08 23:11 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


morincraft
morincraft
Meistras
Tavo situacijoje aš padirbčiau metus(gal ir du), tų metų bėgyje toliau domėčiausi, skaityčiau ir t.t., ir žiūrėčiau kur "širdis labiau linksta".
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2013.02.08 23:13 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Piktaskeksas
Piktaskeksas
Didmeistris
morincraft rašė:

Tavo situacijoje aš padirbčiau metus(gal ir du), tų metų bėgyje toliau domėčiausi, skaityčiau ir t.t., ir žiūrėčiau kur "širdis labiau linksta".


Nepatarčiau :) Geriau eit mokytis kol gali :)
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2013.02.08 23:18 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


morincraft
morincraft
Meistras
Piktaskeksas rašė:

Nepatarčiau Geriau eit mokytis kol gali


Na, aš kalbu iš savo varpinės, nes man tai padėjo apsispresti kuri sritis manę labiau traukia.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2013.02.08 23:37 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Pončikas
Pončikas
Didmeistris
šikom mes į tuos varpus : ))
rinkis politikos mokslus, jei ketini tuo gyventi ir domėtis ..na ir žinoma zubrinti : )) lietuviška patirtis
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2013.02.08 23:46 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


40dd
40dd
Pradedantysis
Čia šiaip pamąstymas: o gal kokia žurnalistika būtų į temą? Analitinis mąstymas + gebėjimas sklandžiai reikšti savo mintis tam turėtų visai neblogai tikti.
Arba visada galima nueiti informacinių technologijų kryptim taikant į analitiko ar kokią kitą ne visai techninę poziciją
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2013.02.09 00:06 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


mylimukė
mylimukė
Didmeistris
O kuo bloga techninė pozicija?
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2013.02.09 00:20 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Philosopher
Philosopher
Didmeistris
Tai labai gerai...
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2013.02.09 00:26 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Perliukasx
Perliukasx
Meistras
Rinkis fizika, nes baiges fizika be problemu i politika gali eiti, o stai baiges politlogija fiziku jau nebebusi...pafizikausi koki 15 metu, o tada, kai koses galvoje truputi daugiau bus ir i politika galesi eiti
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2013.02.09 02:50 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Dmx24
Dmx24
Meistras
fizika atrodo perspektyviau ir rimčiau, plius politologija man tai teorijos ir š malimas.. jei nori "visuomeninio darbo", tai gali būti aktyvus visuomeniniame gyvenime ir be tam tikro diplomo
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2013.02.09 11:22 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


40dd
40dd
Pradedantysis
mylimukė rašė: O kuo bloga techninė pozicija?

Niekuo nebloga. Tiesiog manau temos autoriui labiau patiktų kitokio pobūdžio darbas - bendravimas su klientais ir techniniu personalu, įvairių dokumentų rengimas ir t.t. Žinoma jei autorių domina ir techninė IT pusė, tada verta apsvarstyti ir tokį variantą.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2013.02.09 12:51 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Gabė
Gabė
Didmeistris
Perliukasx rašė:

Rinkis fizika, nes baiges fizika be problemu i politika gali eiti, o stai baiges politlogija fiziku jau nebebusi


:DDDD


Autoriui tai galbūt siūlyčiau paieškoti žmonių,kurie užsiima tavo norimom specialybėm,pasiklausinėti kaip tie darbai vyksta.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2013.02.09 15:28 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


draugaslabas
draugaslabas
Naujokas
Ačiū visiems už patarimus. Aš ir bendrauju, stengiuosi prisirankioti kuo daugiau informacijos. Teko vakar dalyvauti Litexpo parodoje (supratau, kad man patinka abi sritys, nesugebėjau išsirinkti kurios nors vienos). Šiai dienai, manau, jog stosiu į fiziką (geresnės perspektyvos + fizikiečiai dažniausiai pasižymi tokiu nestandartiniu mąstymu, kurį vėliau galima pritaikyti įvairiose situacijose), tačiau aš esu įsitikinęs, kad su politikos mokslais vienaip ar kitaip susidursiu + turiu išties didelį norą studijuoti užsienyje. O kaip jum atrodo, baigus fiziką ir labai norint, verta stoti į politiką ? Ar pasirinkus kurią nors kryptį, kitą kryptį vertėtų pamiršti?
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2013.02.10 19:29 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Windi
Windi
Pradedantysis
Politologija su fizika neatsiejama - pats Kubilius juk fizikas :D

draugaslabas rašė:

O kaip jum atrodo, baigus fiziką ir labai norint, verta stoti į politiką ? Ar pasirinkus kurią nors kryptį, kitą kryptį vertėtų pamiršti?


Koks tikslas baigti fizika ir iskart stoti i politologija ir siekti karjeros ten? Nebent traukia amzinas studentavimas. Fizika lt 4m + politologija (uzsienis) 3m + 2m (magistras, rimciau ko siekiant), turim +/- desimtmeti.

Fizika duos stabilesnias isidarbinimo salygas, bet ar tau paciau tiks ir patiks sioj srity dirbti? Ar tai tik saugi pakopa i 'geresni rytoju', kuri nuo politologijos tave dar labiau atitrauks? Rinkis tai, kas tau patinka, prie ko galetum diena nakti sedeti. Ar fizika taves 'neuzpjaus' ir netaps 'reikia', o ne 'noriu'?
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2013.02.11 00:44 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Blussa
Blussa
Didmeistris
Fizikus Lietuvoje paruošia labai neprastai. Bet įsidarbinti šiandien visiems sunkoka, tiek fizikams, tiek lyrikams . Ne ką lengviau ir technologams, jeigu be darbo patirties (o iš kur ta patirtis atsiras ką tik iškeptam?).
Kas bjauriausia, kad ir užsienyje dabar bedarbystė didoka, o padorių darbo pasiūlymų visai mažai, todėl ir ten besimokant nuo pat mokslų pradžios reikia pradėt siuntinėt CV ir mėginti įsidarbinti pagal būsimą specialybę (kai kada net savanorystės pagrindais, be atlyginimo ir taip įgyti patirties). Bet tai yra nelengva, reikalauja daug darbo ir užsispyrimo, gali pakenkti sveikatai (galima kokią džiovą ar nervų ligą įsivaryt), ir pan.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2013.02.11 00:52 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


mylimukė
mylimukė
Didmeistris
Litexpo parodom netikėkit aklai, ten visi stengiasi patraukti į savo pusę ir papasakot apie save kuo geriau. Dabar jau vargiai ar beišgirsi ką objektyvaus...
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2013.05.29 17:53 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Rena555
Rena555
Naujokas
morincraft rašė:

Tavo situacijoje aš padirbčiau metus(gal ir du), tų metų bėgyje toliau domėčiausi, skaityčiau ir t.t., ir žiūrėčiau kur "širdis labiau linksta".


Visiškai pritarčiau kolegai. Geriau praleisti metus ir apsispręsti, negu 3-4 kurse tiesiog nekęsti, ką studijuoji, o po baigimo savęs toje srityje visiškai neatrasti...
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
© 2006 – 2024 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai