Tema sukurta: 2010.12.05 19:03
2010.12.05 19:07 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Nikė
Nikė
Didmeistris
Gal paklausk mokytojos. Čia už tave namų darbų niekas nedarys.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2010.12.05 19:11 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Piktaskeksas
Piktaskeksas
Didmeistris
Nu tai paimi ir cituoji tas vietas kur tas lauras šneka ir pagal jas pasakai koks jis yra.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2010.12.05 19:26 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Comtesse
Comtesse
Didmeistris
Metai po metų kartelė leidžiasi vis žemiau ir žemiau. Ai, še, negi gaila man http://www.mokslai.lt/referatai/interpretacija/k-donelaitis-vasaros-darbu-lauro-monologas.html
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2010.12.05 19:32 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Charibdė
Charibdė
Didmeistris
Uzuojauta Nepatiko, nepatiko, nepatiko man tas Donelaitis
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2010.12.05 20:00 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


renūūū
renūūū
Didmeistris
Tie "Metai" buvo pats pirmas kūrinys, kurį reikėjo interpretuot, tai reiškia, kad vienas lengvesnių, tad kaip galima nieko nesuprast.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2010.12.05 20:07 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Digitus
Digitus
Moderatorius
Charibdė rašė:

Uzuojauta Nepatiko, nepatiko, nepatiko man tas Donelaitis


nesuprantu kam mokykloje kemša žmonėm į galvas tokį š... žmonės juk neskaito tokios "klasikos", o palyginus tokius rašytojus kaip donelaitis, žemaitė, biliūnas su tarkim Šekspyru, Volteru ar pan. ... graudu
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2010.12.05 20:25 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


andrius0225
andrius0225
Pradedantysis
jau saulele atkopdama budino girta svieta ir ,,,, jo nepavidziu dar ikisiol pamenu tuos metus ir tas analizes
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2010.12.05 20:30 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


renūūū
renūūū
Didmeistris
Ne rašinių, aš apie normalią interpretaciją kelių lapų šneku. Beje, tuomet "Metus" nagrinėjom ir interpretvaom anksčiau, ne 11 kl. Jetau, viskas keičias, kartais ne į gera... Ai, pasenau
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2010.12.05 20:44 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Charibdė
Charibdė
Didmeistris
Digitus rašė:

Charibdė rašė:



Uzuojauta Nepatiko, nepatiko, nepatiko man tas Donelaitis




nesuprantu kam mokykloje kemša žmonėm į galvas tokį š... žmonės juk neskaito tokios "klasikos", o palyginus tokius rašytojus kaip donelaitis, žemaitė, biliūnas su tarkim Šekspyru, Volteru ar pan. ... graudu


Biliuno pasakos man patinka :) Ir Zemaites "Marti" visai nieko, bet tik ne Donelaitis
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2010.12.05 20:46 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Charibdė
Charibdė
Didmeistris
kunigunda17 rašė:

Bebenčiukė rašė:



Tie "Metai" buvo pats pirmas kūrinys, kurį reikėjo interpretuot, tai reiškia, kad vienas lengvesnių, tad kaip galima nieko nesuprast.




negaliu patiket. tokio tipo rasinius rasom seniai , gal nuo kokios 6 klases gal dar seniau atskirem nuo analiziu ir kitokiu kuriniu, o ''metai'' analizuojama 11 klaseje, jus ka anksciau rasiniu neraset?


Negalejai interpretaciju rasyti ankaciau, tu maisai su literaturiniu rasiniu Ir siaip maziau klausyk, bus kuriniu, kur suprasi, bus, kur nesuprasi, kaip mano klases statistika rode, Donelaicio niekas nesuprato, niekam nepatiko (iskale sausai teorija, kad pazymi gautu) o kiti kuriniai, kurie neva sunkesni, geriau ejosi
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2010.12.05 21:04 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Piktaskeksas
Piktaskeksas
Didmeistris
Digitus rašė:

Charibdė rašė:

Uzuojauta Nepatiko, nepatiko, nepatiko man tas Donelaitis


nesuprantu kam mokykloje kemša žmonėm į galvas tokį š... žmonės juk neskaito tokios "klasikos", o palyginus tokius rašytojus kaip donelaitis, žemaitė, biliūnas su tarkim Šekspyru, Volteru ar pan. ... graudu


Visiškai pritariu :)
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2010.12.05 22:08 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Dmx20
Dmx20
Didmeistris
Tai moko ne tam, kad čia ohoho, o kad kažką apie savo šalies literatūrą žinotum, jei kas paklaus Kaip sakoma pinigai skirti Lietuvos vardo garsinimui ir šalies žinojimui gražiai sueina kažkam, jei per tokią prizmę pažiūrėjus - vaikams mokymosi programose įkiši tokio "šlamšto", kad šie žinotų kažką apie Lietuvos kultūrą, o vėliau vistiek kažkur panaudoja bent keletas Nieko nekainuoja.. Aišku čia tik priekabūs pasvarstymai, o jei į pačią temą apie Donelaitį - neskaičiau
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2010.12.05 22:16 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Charibdė
Charibdė
Didmeistris
Dmxyler19 rašė:

Tai moko ne tam, kad čia ohoho, o kad kažką apie savo šalies literatūrą žinotum, jei kas paklaus Kaip sakoma pinigai skirti Lietuvos vardo garsinimui ir šalies žinojimui gražiai sueina kažkam, jei per tokią prizmę pažiūrėjus - vaikams mokymosi programose įkiši tokio "šlamšto", kad šie žinotų kažką apie Lietuvos kultūrą, o vėliau vistiek kažkur panaudoja bent keletas Nieko nekainuoja.. Aišku čia tik priekabūs pasvarstymai, o jei į pačią temą apie Donelaitį - neskaičiau


Vaje, tavo izanga ir pabaiga visiskai priestarauja viena kitai :D
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2010.12.05 23:37 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Dmx20
Dmx20
Didmeistris
Platūs horizontai literatūra ir politika
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2010.12.06 00:57 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Comtesse
Comtesse
Didmeistris
O man "Metai" labai patiko. Ir kūrinį reikia skaityt garsiai, hegzametru, įsijaust, pajaust tų laikų dvasią. Apskritai, kažko norėt iš "Metų" nereikia. Juos parašė paprastas pastorius, mat tada lietuviškai rašyt niekam iš "aukštesniųjų sluoksnių" poetų nebūtų nė mintis šovus eiliuot lietuviškai. Kam "Metai" nepatinka, yra XVII a. Husoviano lotybiška "Giesmė apie stumbrą" ir dar daug baroko literatūros kūrinių, parašytų lotyniškai arba lenkiškai. Bet nedaug teišversta į lietuvių kalbą ir nedaug tėra žinoma.

O kadangi "metais" jokių aukštesnių tikslų nesiekimiama, tiesiog elementarių didaktinių, tai neturėtų būt sunku ir nagrinėti.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2010.12.06 03:22 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


renūūū
renūūū
Didmeistris
Cha, mes ir skaitydavom garsiai klasėj
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2010.12.09 01:48 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


renūūū
renūūū
Didmeistris
Na, permečiau, šiaip iš esmės mano tuometinei mokytojai tiktų
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2010.12.09 18:40 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Baltaveidis
Baltaveidis
Meistras
Comtesse rašė:

O man "Metai" labai patiko. Ir kūrinį reikia skaityt garsiai, hegzametru, įsijaust, pajaust tų laikų dvasią. Apskritai, kažko norėt iš "Metų" nereikia. Juos parašė paprastas pastorius, mat tada lietuviškai rašyt niekam iš "aukštesniųjų sluoksnių" poetų nebūtų nė mintis šovus eiliuot lietuviškai. Kam "Metai" nepatinka, yra XVII a. Husoviano lotybiška "Giesmė apie stumbrą" ir dar daug baroko literatūros kūrinių, parašytų lotyniškai arba lenkiškai. Bet nedaug teišversta į lietuvių kalbą ir nedaug tėra žinoma.



O kadangi "metais" jokių aukštesnių tikslų nesiekimiama, tiesiog elementarių didaktinių, tai neturėtų būt sunku ir nagrinėti.


man irgi "Metai" labai patinka :) Puikus kūrinys ir visiškai sutinku, kad jį reikia skaityti garsiai. Ir, žinoma, suvokti, ką skaitai, nes tekstas gana senas, kai kurie žodžiai dabar gali būti tiesiog nežinomi. Manau, kad "Metai" daugelio neužkabina būtent todėl, kad skaitoma tik dėl to, kad reikia, neįsigilinant.
Tik norėčiau paprieštarauti dėl "paprasto pastoriaus". O kokiam reikia būti, kad pretenduotum į "aukštesnįjį sluoksnį"? Kas toks buvo Šekspyras, jei jau apie tai prakalbom?
"Metai" - tai kur kas daugiau nei didaktinis kūrinys. Beje, kuo toliau, tuo labiau imu galvoti, kad labai daug kas priklauso nuo mokytojo - jei mokytojas tiki tuo, ką dėsto, tai ir mokiniams įdomu. Kūrinys gali patikti, gali nepatikti - tai labai individualu - bet neturėtų palikti abejingų. Bent jau "Metai" tai tikrai.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
© 2006 – 2024 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai