Santrauka: Ar nuo kalbos priklauso dainų skambesys
Tema sukurta: 2009.03.22 21:25
1 2 3 Toliau Paskutinis
2009.03.22 21:25 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


KristinaAd
KristinaAd
Moderatorius
Jei muzikos klausausi lietuvių kalba, tai įsiklausau į žodžius, bet kai dainuojama kita kalba, tai kai kada įsiklausausi į tekstą, o kartais į patį tos kalbos skambėjimą, o juk ne visas kalbas ir suprantu.

Man patinka angliškos dainos (čia kartais gilinuosi į dainos tekstą),
rusiškos (teksto prasmė itin svarbi),
prancūziškos (kalbos nesuprantu, bet pati kalba man skamba maloniai),
latviškos (truputį suprantu, tad svarbu ir ką dainuoja),
kartais patraukia indišką muziką pasiklausyti.

Nepatinka visokios slavų kilmės kalbų dainos - lenkų, slovakų ir t.t.
Itališka ir ispaniška muzika įspūdžio irgi nedaro.

Gali būti, kad tai ne tik kalbos skambėjimo įtaka, kad patinka vienokia ar kitokia muzika. Galbūt ir pati to krašto muzikos tradicija daro įtaką. Bet pvz., pasiklausau Brainstormų, kurie dainuoja 3 kalbomis ir man jų dainos skiriasi, nors melodija, ritmas lieka tas pats.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2009.03.22 21:45 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Dmx20
Dmx20
Didmeistris
Na tavo klausimas kaip supratau "Ar nuo kalbos priklauso dainų skambesys" ir "kokia kalba patinka klausytis dainų", tai štai mano nuomonė į pirmąjį klausimą, kad iš esmės žodžiai suteikia dainai skambesio. Išraiškingi džiugūs žodžiai dažniausiai kuria mažorinę melodiją, džiugią tokią, lėtesni tekstai, su šiokia tokia "prasme" dažniausiai vyrauja minorinėse melodijose, lėtesniuose kūriniuose skirtuosi apmąstymams ir panašiai
Na o pats tai klausau lietuvių/anglų arba išvis vien tik melodiją Šiaip daug neskiriu dėmesio žodžių prasmei, nes man muzika kaip koks atsipalaidavimas, tiesiog norisi paklausyti akordų..
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2009.03.22 21:48 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


miknis
miknis
Pradedantysis
man tai patinka anglų kalba klausytis, bet labai retai gilinuosi į žodžius.
paklausau labai retai rusiškos, bet rusų nemoku tai į žodžius nesigilinu.
LT ir kitų kalbų neklausau, tiesiog nepatinka nei žodžiai, nei pati melodija.
šiaip manau,jog nuo kalbos priklauso dainų skambesys. :]
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2009.03.22 21:55 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


NEromantika
NEromantika
Meistras
anglu ir ispanu.... nors ispanu neviska suprantu,bet labai daug dainu turi gerus textus ir melodijas.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2009.03.22 22:01 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


DreiFrei
DreiFrei
Meistras
Pirmoje vietoje vienareikšmiškai būtų anglų, sava ir miela kalba ir galima visada įsijausti, įsigilinti į žodžius ir mėgautis skambesiu. Toliau galbūt turėčiau rinktis tarp italų (senos geros skambios dainos), ispanų ir arabų. Niekada neklausau rusų ir beveik niekada lietuviškai..
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2009.03.22 22:02 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


anonimee
anonimee
Pradedantysis
.Dazniausiai klausau tas dainas kuriu zodzius suprantu...
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2009.03.22 22:05 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Salve
Salve
Meistras
geriausiai dainos skamba angliskai
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2009.03.22 22:06 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


cattus
cattus
Meistras
Pala, koks ten pavadinimas tos grupės, kuri dainuoja išgalvota kalba? : )
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2009.03.22 22:07 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Daene
Daene
Didmeistris
Japoniškai - tiesiog traukia ausį, dainuojant ši kalba skamba net labai maloniai.
Esu girdėjus dainų esperanto kalba, patiko, nežinodama vis spėliojau, kokia gi kalba dainuojama.
Aišku, lietuviškai, pati prasmingiausia kalba, nes sava.
Prancūziškai, skamba labai seksualiai.
Anglų jau šiek tiek per įprasta, daugelyje dainų kartojasi vienos ir tos pačios frazės.
Rusų kalbą suprantu kuo puikiausiai, bet rusiškų dainų klausytis nepatinka, nežinau kodėl.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2009.03.22 22:12 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


TempusVernum
TempusVernum
Didmeistris
Anglų. Neabejotinai. Tik itin išskirtiniai atlikėjai ar grupės gali sau leisti dainuoti savo kalba (pvz. Sigur Ros).

Kitomis kalbomis panašiai - tiek tarkim lietuviškai, tiek ispaniškai ar net lotyniškai klausau apylygiai.

Visiškai neklausau rusiškai. Ne dėlto, kad apskritai nėra kokybiškos rusiškos muzikos, ar dėl antipatijos viskam, kas rusiška, bet dėlto, kad kas yra gero kuriama rusiškai, mane ne itin žavi - ne itin patinka bardai ar koks "oldschool'inis" pankrokas.

Kitomis kalbomis, ko gero neklausau iš viso - italų kalba man apskritai bjauri, prancūziška muzika nesidomiu, o kitomis kalbomis nei anglų bent kiek žinomesni dainuoja retai.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2009.03.22 22:15 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


StreetRacer
StreetRacer
Didmeistris
Man patinka klausytis anglų kalba... Tik kai suprantu, ką dainuoja - susimąstau, ką galvoja žmonės, kurių gimtoji kalba yra anglų, klausydami tokios muzikos... Nes, pvz., klausytis lietuviškos muzikos, t.y. gimtąja kalba, bent jau man ne itin patinka. Mažai yra lietuviškų dainų, kurios man prie širdies.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2009.03.22 22:36 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Sheila
Sheila
Didmeistris
žinoma, anglų kalba ir labiau tas britiškas akcentas (t.y. renkuosi brit rock) šiek tiek klausau lietuviškos, bet nedaug, nes tikrai kreipiu dėmesį į teksto "protingumą". rusiškos labai labai mažai, nes nelabai rusiškai suprantu (jei daina patinka, tai išsiaiškinu kas ką reiškia). dėl kažkokios romantiškos (ar depresyvios) nuotaikos bandžiau klausytis prancūziškos muzikos...
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2009.03.22 22:39 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Atsiskyrėlis
Atsiskyrėlis
Meistras
Patinka prakti6kai visas folkloras originalo kalba. Pvz. gruziniškos, latviškos dainos... Super.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2009.03.22 22:42 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


zzzzzzz
zzzzzzz
Meistras
klausaus muzikos o ji kalbos neturi kiek zinau
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2009.03.22 23:18 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


mylimukė
mylimukė
Didmeistris
Dažniausiai anglų. Kartais įsigilinu į žodžius, kartais užtenka pačio skambesio. Lietuvių beveik neklausau. Retkarčiais prancūzų, italų, ispanų, indų- nesuprantu, bet skambesys patinka. O kas nepatinka, tai vokiškos dainos, bjauru klausyt to jų kapojimo.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2009.03.22 23:25 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Nevalgoma
Nevalgoma
Pradedantysis
Mėgstamiausios mano dainos prancūzų, islandų ir anglų kalbomis. Tik pastarąją suprantu, tačiau man svarbiausia - skambesys ir jausmas, kurį muzika sukelia. Todėl dažnai renkuosi instrumentinę.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2009.03.22 23:35 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


marijuana
marijuana
Didmeistris
Klarabelė rašė:

Pala, koks ten pavadinimas tos grupės, kuri dainuoja išgalvota kalba? : )


sigur ros - is kito pasaulio ar visatos
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2009.03.23 00:41 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Rutonė
Rutonė
Meistras
Įdomus klausimas... Pernelyg niekada nesigilinau į tai, kokia kalba daina, nes kur kas svarbiau, patinka ar ne tos muzikos atlikėjas, kalba man didelio poveikio nedaro. Prancūziškai ir itališkai aš nė bum bum, o senų gerų dainų (kad ir Joe Dasin'o) paklausau. Norint bent apytiksliai išsiverst galima (bet geriau nereikia - iki apsivėmimo banalu kelis kartus taip padariau - pasigailėjau, geriau jau nesuprast...); norvegiškai irgi nekertu, bet patinkančių dainų yra; rusiškai klausau, tačiau tikrai laaaaabai retai; šiaip suprantu viską, bet tada ir prasideda - tas banalu, tas dar banaliau, va šitas depresyvu, o šitas vėl.... Man vis dar nepralenkiami lieka Kino. Angliškos dainos, be abejo, sudaro didžiausią klausomos muzikos dalį. Galbūt vien todėl, kad šia kalba dainuojančių didžiausias pasirinkimas ir tikrai pakankamai nemažai išsirinkau ir ištikimai klausau ne metus ir net ne penkerius. Gimtoji, lietuvių.... Liūdna, bet beveik neklausau - kažkodėl dauguma dainų iki apsivėmimo banalios ir bukos. Ką dar klausau, tai Hiperbolė, šviesios atminties maestro Kernagis, na, mielai prisimenu Kardiofoną, be abejonės, Antis, na, dar Airija, Mamontovas ir Foje... Kaip ir viskas. O dėl dainų esperanto kalba... įdomu būtų paklausyt - teko darbuotis rengiant spaudai kelis vadovėlius - būtų proga prisimint, nes buvau ne taip jau prastai pramokusi, tik nevartojant viskas pasimiršta, ir labai greitai.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2009.03.23 07:25 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Lilpink
Lilpink
Patyręs
ISPANU ir anglu rusisku nemegstu,lenkisku klausyt negaliu, o ka dar teko girdet,tarkim indu,tai jie dainuoja su labai graziom melodijom dainas,tik man per nervus eina ju balsai as pvz niekaip nesuprantu kaip indai atskiria kuris atlikejas /a dainuoja
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2009.03.23 07:27 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Lilpink
Lilpink
Patyręs
TempusVernum rašė:



Visiškai neklausau rusiškai. Ne dėlto, kad apskritai nėra kokybiškos rusiškos muzikos, ar dėl antipatijos viskam, kas rusiška, bet dėlto, kad kas yra gero kuriama rusiškai, mane ne itin žavi - ne itin patinka bardai ar koks "oldschool'inis" pankrokas.



PRITARIU!!!!
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
1 2 3 Toliau Paskutinis
© 2006 – 2024 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai