Santrauka: karas keliuose
Tema sukurta: 2007.10.30 23:21
1 2 Toliau Paskutinis
2007.10.30 23:21 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


emexas
emexas
Patyręs
sunku kazka pakomentuot, bet manau daugeli tai privers susimastyt (N-18) http://www.scheurijzer.nl/flitspaal.htm
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2007.10.31 00:13 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Meira
Meira
Meistras
vaizdeliai aisku ziaurus labai, bet susimastyti privercia.
bet tuos kurie laksto akis isdege abejoju. kaip lakste taip lakstys, kol sau galo nepasidarys ... o blogiausiu atveju kam nors nepadarys..
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2007.10.31 01:16 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Meshka
Meshka
Patyręs
vaijzdzialis kaip tik vakarienei pagardinti
reiktu perspet, kad silpnu nervu zmogeliai cia neziuretu
o siaip, ka cia mastyt? toks gyvenimas... ir kiekvienam pagal save, kiek saugotis...
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2007.10.31 01:26 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Meira
Meira
Meistras
Bjauriausia tai, kad tie, kurie kaip sakai masto patys kiek saugotis patiems, zudo kitus. Tad kartais manau vertetu pagalvoti ne tik apie save, bet ir apie salia esancius
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2007.10.31 01:57 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


zanafriske
zanafriske
Pažengęs
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2007.10.31 02:04 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Lillit
Lillit
Pažengęs
ei, perspekit, kad neziuretu jautriu nervu zmogeliai.. vos nenualpau.. baisu..
o siaip, niekas neprivers visu buti atsargiems, laikytis taisykliu.. reikia nuo saves pradeti..
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2007.10.31 07:15 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


anticaca
anticaca
Moderatorius
Net man bloga pasidarė... O čia jau kažkas tokio oho...

Nuo durnumo vaistų nėra, lakstė ir lakstys... Atimt iš tokių teises iš karto...
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2007.10.31 09:22 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


grazusbernas
grazusbernas
Patyręs
Nesutinku. Mokyti tuos debilus, kurie nesugeba į veidrodėlius keliskart pasižiūrėt prieš manevrą, neišduot teisių, kol nepravažiuos LAIKUI normalios trasos, žodžiu, ištestuoti būsimų vairuotojų sugebėjimus, kad ekstremalios situacijos jiems nebūtų naujiena ir sugebėtų suvaldyt jose automobilį. Nes dabar daugybė moterų ir 0-3 metus vairuojančių vyrų netgi nesugeba automobilio su PRIEKINIAIS varomaisiais ratais sukontroliuoti, jei jo padangos praranda sukibimą su kelio danga.

Vienintelis sprendimas, tikrai padėsiantis saugumui keliuose - ekstremaliai išbandyti būsimus vairuotojus ir atrinkt tuos, kurių reakcija geriausia ir kurie ekstremaliose situacijose sugeba pasielgti teisingai. O visus kitus palikti už borto.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2007.10.31 09:51 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


anticaca
anticaca
Moderatorius
Originally posted by: grazusbernas

Nesutinku. Mokyti tuos debilus, kurie nesugeba į veidrodėlius keliskart pasižiūrėt prieš manevrą, neišduot teisių, kol nepravažiuos LAIKUI normalios trasos, žodžiu, ištestuoti būsimų vairuotojų sugebėjimus, kad ekstremalios situacijos jiems nebūtų naujiena ir sugebėtų suvaldyt jose automobilį. Nes dabar daugybė moterų ir 0-3 metus vairuojančių vyrų netgi nesugeba automobilio su PRIEKINIAIS varomaisiais ratais sukontroliuoti, jei jo padangos praranda sukibimą su kelio danga.
Vienintelis sprendimas, tikrai padėsiantis saugumui keliuose - ekstremaliai išbandyti būsimus vairuotojus ir atrinkt tuos, kurių reakcija geriausia ir kurie ekstremaliose situacijose sugeba pasielgti teisingai. O visus kitus palikti už borto.


bet jeigu kazkokie asilai nesudarytu tu ekstremaliu situaciju, tai viskas kitaip butu.. nesakau, kad visos situacijos yra isprovokuojamos kazkokiu netinkamu poelgiu, bet tikrai nemazai...
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2007.10.31 11:01 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


grazusbernas
grazusbernas
Patyręs
Ekstremalią situaciją sudaryt labai lengva ir pėsčiajam. Paprastas pavyzdys - naujas viadukas Ukmergės gatvėje važiuojant nuo tunelio link Šeškinės - mano greitis ~90 km/h, iš Konstitucijos prospekto pusės į MANO pagrindinį 50 km/h greičiu įvažiuoja moterėlė. Nesugebėjo įvertinti mano greičio (veidrodėliai jai nepadėjo, tai bent galvą pasukt reikia, kad įsitikintų, jog vieta, į kurią ji rikiuojasi, yra laisva) ir iššoko tiesiai man prieš nosį. Mano kairėje buvo kitų automobilių, taigi turėjau mestis į dešiniausioje juostoje tarp automobilių likusį tarpą. Ir tikrai nesijaučiu kaltas, nes danga ten gera, vietos daug, tik sugebėk įvertinti situaciją ir važiuok SAVUOJU saugiu greičiu. O iš tos bobelės už tokią klaidą tikrai reikėjo atimt teises, nes ji pažeidė vieną pagrindinių taisyklių - "MANEVRUODAMAS NEVERSK KEISTI KITŲ EISMO DALYVIŲ JUDĖJIMO KRYPTIES AR GREIČIO". Užtenka laikytis šitos taisyklės ir eismas iškart taps saugesnis.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2007.10.31 11:30 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


mystique
mystique
Meistras
Ar aš kitoje respublikoje gyvenu, ar vis tik miestuose galioja 50 km/h greičio limitas? + iki 10 km/h neoficialiai leistinas nuokrypis į viršų?

Tad moteris kaip tik važiavo pagal KET, neviršydama leistino greičio, o tai daug svarbesnė taisyklė, nei tavo minėti manevravimo ypatumai. Tad pats kaltas ir dar reikėtų nubauduoti už greičio viršijimą 300 - 500 Lt bei 6 baudos balai

Oi tas Vilnius... Atseit 70 km/h mieste - de facto standartas
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2007.10.31 11:32 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


mystique
mystique
Meistras
O dėl vaizdelių, na tai sutramdykit smalsumą ir nespauskit nuorodos - juk įspėta, kad N-18.

Nė neketinu sau gardžios arbatos skonio gadintis
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2007.10.31 12:12 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


grazusbernas
grazusbernas
Patyręs
Tas limitas yra tikrai nieko vertas. Viena yra 50 km/h Konarskio gatvėje, kur vaikai per perėją iš mokyklos vaikšto, ir kita - tokio pločio gerame kelyje.

Saugus greitis nėra universalus visiems - yra SAVASIS saugus greitis. Nustatomas atsižvelgiant į automobilio technines charakteristikas, situaciją kelyje bei vairuotojo sugebėjimus. Oficialaus "saugaus" greičio viršijimo nelaikau nusižengimu - nusižengimas yra viršyti savąjį saugų greiti.

Pasikartosiu - kad visi galėtų važiuot savuoju saugiu greičiu, PRIVALU laikytis mano minėtos taisyklės. Be to, saugumas kelyje grindžiamas eismo dalyvių tarpusavio pagarba. Taigi, nesijauskime esantys aukščiau už kitus (jei aš viršiju oficialų "saugų" greitį, tai aš jau prastesnis?) - gerbkime vienas kito trajektoriją bei greitį, ir tikrai važiuosime saugiau.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2007.11.02 08:11 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


proffanas
proffanas
Pradedantysis
Originally posted by: grazusbernas
Saugus greitis nėra universalus visiems - yra SAVASIS saugus greitis.
Na, tik nepradėk, OK? Taisyklės yra rašytos visiems vienodos, ir tai yra saugaus eismo vienas iš pagrindų: kad kitas eismo dalyvis galėtų nesunkiai numatyti aplinkinių, besivadovaujančių tomis pačiomis taisyklėmis, veiksmus ir išvengti avarinių situacijų susidarymo.

Minėta moterėlė, jei ji vairuoja nebe pirmus metus, turbūt iš pusės žvilgsnio teisingai įvertino jus skiriantį atstumą bei savo greitį, ir teisingai paskaičiavo, jog spės išsukti netrukdydama, kol tu priartėsi pavojingai mažu atstumu, važiuodamas normaliu +10km/h greičiu.
Matyt, tu pernelyg mažomis raidėmis ant stiklo užsirašęs, jog bendros taisyklės tau negalioja, ir ji to nepastebėjo.
Ir minėtoje situacijoje neginčytinai esi kaltas pats; būtent tokie "lakūnai", nematantys toliau savo nosies ir besilaikantys savų "taisyklių", dėl didelių greičių sukelia nemaža dalį autoavarijų, besibaigiančių aukomis.
Vienądien dėl taisyklių nesilaikymo visvien pakliūsi situacijon, kai joks vairavimo meistriškumas ir mašinos charakteristikos nebepadės. Šis atvejis irgi būtų buvęs toks, jei nebūtų buvę laisvos vietos dešinėje.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2007.11.02 10:06 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Furija666
Furija666
Moderatorius
Pritariu Proffanui
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2007.11.06 00:56 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


grazusbernas
grazusbernas
Patyręs
Matai, proffanai, kai gerbi VISAS kelių eismo taisykles ir nesilaikai tik vienos - greičio ribojimo - viskas atrodo kitaip. Kiek kartų sustojau pakelėje padėt sugedusiam automobiliui, kiek praleidęs esu į pagrindinį norinčių įvažiuot, kiek parkuodamasis stengiuos visados tai daryt taip, kad kitas žmogus galėtų dureles atidaryt arba išvažiuot - už vairo tikrai stengiuosi būt džentelmeniškas. Neįlekiu į žiedinę sankryžą iš dešiniausios juostos, rodau posūkius net lakstydamas (nebent posūkio rodymui reikalingas rankos judesys keltų pavojų prarast automobilio kontrolę), stabdydamas stebiu ir galinio vaizdo veidrodėlius, nes gi gal man reikės pasitraukt, kadangi kažkas nespėja sustoti, rikiuodamasis prisitaikau prie kitos juostos tempo, praleidinėju pėsčiuosius (jei nekrenta į kelią nepasižiūrėję, ar spėsiu sustot), vaikščiodamas pėsčias perėjose pristabdau kitus pėsčiuosius, kad didesnėje sankryžoje vairuotojai spėtų atlikti kairį posūkį iš priekio degant žaliai, pats nelekiu per geltoną ir dažnai sustoju vos pradėjus mirksėt žaliai spalvai, net moterėlėms padedu vaikų vežimėlius į mašinas įkelt.

Vienintelė taisyklė, kurią pažeidinėju - greičio ribojimo. Ir net ją pažeisdamas visad galvoju. Labai stipriai domiuos saugiu vairavimu, automobilio valdymu, tam treniruojuosi. Tai todėl kalbu gan užtikrintai apie kitų vairuotojų sugebėjimus, kurių dažniausiai nėra. Mano nuomone, teises reikėtų išduot TIK TADA, KAI BŪSIMAS VAIRUOTOJAS IŠLAIKO EKSTREMALIŲ SITUACIJŲ TESTUS BE KLAIDŲ.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2007.11.06 01:54 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


proffanas
proffanas
Pradedantysis
Originally posted by: grazusbernas
Labai stipriai domiuos saugiu vairavimu, automobilio valdymu, tam treniruojuosi.
Aš irgi kažkada taip mąsčiau ir dariau... Kol neįsisąmoninau apie
Originally posted by: grazusbernasTai todėl kalbu gan užtikrintai apie kitų vairuotojų sugebėjimus, kurių dažniausiai nėra.
Todėl tenka ir tamsią naktį giliame miške važiuoti prisisegus diržus ir dar rodyti posūkius: vienas užlėkęs džipas to išmokė... Ir todėl visada laikausi eismo taisyklių (išskyrus tą, kur +10km/h)-kad kiti eismo dalyviai galėtų nesunkiai atspėti mano veiksmus, aš-jų, ir kad nereiktų ekstremaliai mieste stabdyti ar bandyti peršokti per lavonus (citras tą laidžia). Bet aš visgi esu linkęs linčiuoti tuos, kurie vienos juostos viena kryptimi gatvėje, kur leidžiama 60km/h, dėl perdėto atsargumo velkasi 40km/h

Originally posted by: grazusbernasMano nuomone, teises reikėtų išduot TIK TADA, KAI BŪSIMAS VAIRUOTOJAS IŠLAIKO EKSTREMALIŲ SITUACIJŲ TESTUS BE KLAIDŲ.

Turbūt jau pats supranti, kad to nebus (nes liktų vos pora procentų dabartinių vairuotojų), o ir pats, tikėtina, tokio testo nepraeitum: būk tu kiek lenda tobulas, o absoliučiai visko visvien nemoki/nežinai...
Todėl ir manau, kad minimizuoti karui keliuose tereikia kiek galima tiksliau laikytis egzistuojančių eismo taisyklių. Jos bemaž tobulos; telikę kelios problemos: kad jas toli gražu ne visi žino, o daug kas iš žinančių linkę ignoruoti bent kelis punktus.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2007.11.06 09:29 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


grazusbernas
grazusbernas
Patyręs
Ekstremalių situacijų testus kasdien laikome gatvėje... aišku, kažkada suklysta visi, bet kodėl nuo pat pradžių žmonių su prasta reakcija, erdvės jutimu bent neįtraukt į padidintos rizikos sąrašus? Paprastas testas - žodžiais pasakyti, koks paveikslėlis nupieštas ant kiekvienos kubo sienos ir tuomet gana greitai vardinti veiksmus su kubu (į kurią pusę per kiek sienų sukasi). Testo pabaigoje būsimas vairuotojas atsako, koks piešinys ant kurios sienos.

Nustebau sužinojęs, kad tai yra gana sudėtingas testas, pakankamai gerai parodantis, kaip žmogus jaučia erdvę ir patikrinantis jo aplinkos suvokimą.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2007.11.16 15:49 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Vlad
Vlad
Didmeistris
aisku paveiksliukai ziaurus...bet...
dalykas yra tame kad zmogus toks trapus sutverimas kad tam kad mirti jam nereikia buti taip ziauriai suzalotam kad tuose paveiksliukuose...nereikia likti be smegenu ar be galvos...uztenka kur kas mazesniu suzalojimu kad atsidurti anapus...
o tie kas elgiasi kaip idiotai kelyje tai...manau smegenu ir taip neturi. tik gaila ju busimu auku
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2007.11.21 13:59 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Pasisiauses
Pasisiauses
Moderatorius
ar čia man atrodo ar tikrai paskutiniu metu keliuose basumai darosi vis dažnesni
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
1 2 Toliau Paskutinis
© 2006 – 2024 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai