Tema sukurta: 2012.02.25 18:46
2012.02.25 18:46 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


PauksciuPienas
PauksciuPienas
Pradedantysis
Sveiki. Kalbėjimo įskaitai pasirinkau gana sunkią potemę:

Lietuvių kalbos istorija gali būti įdomi. Pristatykite jums įdomiausius jos faktus ir
argumentuotai paaiškinkite, kuo jie jums patrauklūs.


Gal kas esate su tuo susidūrę, gal galėtumėte parekomenduoti kokios literatūros ar pan.? :) Dabar pasiėmiau Z. Zinkevičiaus "Lietuvių kalbos istorija" III tomą, bet žiūriu, ten labiau apie raštą, negu kalbą... Taip pat ši knyga yra 1988m., tai truputį abejoju, ar informacija nebus iškreipta dėl sovietinio valdymo cenzūros ir pan. dalykų... :?
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2012.02.25 19:05 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


invazija
invazija
Moderatorius
o kam reikia pasiimti sunkią potemę, kai galima pasirinkti tą, kuri arčiausiai širdies, kuria ir taip turi, ką pasakyti? tada nereikėtų laužyti galvos.. ir už pačią lengviausią pasirinktą temą galima gauti aukščiausią balą, jei įterpsi įdomių faktų, išsakysi savo nuomonę, tvirtai argumentuosi ir pan..
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2012.02.25 19:19 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Rudaakė
Rudaakė
Pažengęs
Nepasakysiu tikslios literatūros ar informacinių šaltinių, bet manau gali pasidomėt apie kalbos vystymąsi nuo senovės laikų, manau tikrai įmanoma rast info apie tai, iš ko kilus lietuvių kalba, kaip vystėsi tarmės ir pan. Pasiėmei tikrai ne pačią lengviausią potemę, bet iš kitos pusės šaunuolis, metei sau iššūkį.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2012.02.25 19:20 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


PauksciuPienas
PauksciuPienas
Pradedantysis
Na, ši potemė man ir buvo arčiausiai širdies, nes domiuosi istorija...
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2012.02.25 19:24 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Gabė
Gabė
Didmeistris
tai paieškok,kaip sovietizacija stengėsi išstumti kalbą,apie knygnešius dar gali pašnekėt,paminėk žodžius,kuriuos parėmėme iš rusų,gal vokiečių okupacija irgi kažkokios įtakos padarė.Surask kokių senų lietuvių šaltinių,kuriuose spėju kalba nesuprantama ir paaiškink keletą senesnių žodžių.Apie tarmes gali užsiminti.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2012.02.25 22:56 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


mylimukė
mylimukė
Didmeistris
KatinasLeninas rašė:
Na, ši potemė man ir buvo arčiausiai širdies, nes domiuosi istorija...


Jeigu domiesi, tai kam tada klausinėji forume?
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2012.02.25 23:15 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


PauksciuPienas
PauksciuPienas
Pradedantysis
Nes būtent apie kalbos istoriją, informacijos ieškau pirmą kartą.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2012.02.26 00:01 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


mylimukė
mylimukė
Didmeistris
Pirmiausia išsiaiškink sąvokas, paskui rinkis.... Pamatei žodį "istorija" ir užsikabinai giliau nepasidomėjęs.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2012.02.26 00:05 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Krabzmogis
Krabzmogis
Pradedantysis
Ziurejau temas,daug lengvesnes nei pernai.
Reikejo imt ta apie pc zaidimus
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2012.02.26 00:11 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


PauksciuPienas
PauksciuPienas
Pradedantysis
Krabzmogis rašė:

Ziurejau temas,daug lengvesnes nei pernai.

Reikejo imt ta apie pc zaidimus


Apie tą taip pat galvojau, bet nesugalvojau, ką būtų galima būtų ta tema pasakyti. Dabartiniuose PC žaidimuose labai retai galima rasti ką nors susijusio su kultūra.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2012.02.26 00:13 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


PauksciuPienas
PauksciuPienas
Pradedantysis
mylimukė rašė:

Pirmiausia išsiaiškink sąvokas, paskui rinkis.... Pamatei žodį "istorija" ir užsikabinai giliau nepasidomėjęs.


Na, aš potemę rinkausi "atmetimo" būdu, atsižvelgdamas į savo kultūrinę bei literatūrinę padėtį. Galiausiai liko ši ir "Kaip globalizacija veikia lietuvių kalbą? Paaiškinkite remdamiesi šnekamosios ir bendrinės
kalbos pavyzdžiais." Pasirinkau tą, kuri man buvo artimesnė.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2012.02.26 02:08 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Dmx24
Dmx24
Meistras
Aš tai pasidomėčiau išvis iš ko kilo, ten tą pradžią, kaip ten su tomis kalbų grupėmis susijusi, indoeuropiečių ir pan
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2012.02.26 12:19 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


sKristi
sKristi
Pradedantysis
Aš pasirinkau temą ,,Kodėl buvo ir yra draudžiamų knygų?" . dėstymą turiu, išvadas turiu, bet gal kas turi patirties ir galėtų pasakyt kaip įdomiai pradėti kalbą? turėjau pasirašius pradžią, bet po kelių perskaitymų ji man nebepatiko. gal kas galit padėt?
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2012.02.26 14:02 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Krabzmogis
Krabzmogis
Pradedantysis
sKristi rašė:

Aš pasirinkau temą ,,Kodėl buvo ir yra draudžiamų knygų?" . dėstymą turiu, išvadas turiu, bet gal kas turi patirties ir galėtų pasakyt kaip įdomiai pradėti kalbą? turėjau pasirašius pradžią, bet po kelių perskaitymų ji man nebepatiko. gal kas galit padėt?


Pradek kaip nuo rasinio izangos.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2012.02.26 14:23 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


sKristi
sKristi
Pradedantysis
pradejau. bet kai 5 kartus perskaiciau, supratau kaip tai banalu. nebezinau ka daryt
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2012.02.26 14:27 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Dmx24
Dmx24
Meistras
aš tai susižinočiau kokios ten tos knygos (draudžiamos), nes dabar nežinau, ir įžangoje maždaug suskirstyčiau pagal laikotarpį ir kas rašyta, pvz:
Nuo senų laikų rašoma įvairiausių knygų. Keičiantis kartoms, verybėms, valstybės valdovams (čia ta kiek pakoreguot reiktų daba užkrito žodis maždaug kokia santvarka buvo, prie ko gyvenama - rusų ir t.t.) keitėsi ir draudžiamų kngų sąrašas, bei tose knygose pateikiamos temos. Tad pateiksiu keletą draudžiamų knygų pavyzdžių ir priežasčių, kodėl jos savu laiku buvo draudžiamos.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2012.02.26 18:28 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Krabzmogis
Krabzmogis
Pradedantysis
sKristi rašė:

pradejau. bet kai 5 kartus perskaiciau, supratau kaip tai banalu. nebezinau ka daryt


Tai, kad neimanoma dart tu izangu nebanaliu visos jos tokios.
Maziau kreipk demesio i ta egza.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2012.03.07 20:10 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


dalmantinas2
dalmantinas2
Naujokas
jus maziau parinkites del to egzo ir viskas bus okey ;] as pati 10-oke ir bijau irgi to egzo bet kuo as maziau parinuos tuo man lengviau
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2012.03.21 21:50 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


vilmaxx
vilmaxx
Naujokas
Sveiki. Turiu lietuvių kalbėjimo įskaitos, literatūros temos potemę - 'Grožėjimosi objektas Antano Baranausko "Anykščių šilelyje" - remdamiesi kūriniu ir savo patirtimi aptarkite, ar grožis gali tapti argumentu ir raginimu etiškam elgesiui.' Jei ką sudomino, kreipkitės, susitarsim. vilma.maz@gmail.com
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2012.03.23 14:27 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Fiaka
Fiaka
Naujokas
Ką manote apie televizijos vaidmenį ugdant visuomenę? Palyginkite skirtingų laidų stilistiką. Informatyvumą, profesionalumą. gal kas ruošiasi šia tema ?
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
© 2006 – 2024 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai