Tema sukurta: 2009.11.27 23:43
1 2 Toliau Paskutinis
2009.11.27 23:43 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Gervaline
Gervaline
Naujokas
Mokykloje mums uzdave is biologijos padaryti atsiskaityma apie zmogaus parazitus. Man teko pats sunkiausias - Trichinas. Gal kas kokios info zino? man reikia:
1. Ruys
2. Mityba
3. Dauginimasis
4. Plitimas
5 Naikinimas

Gal kas zinot prasau labai padekit.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2009.11.27 23:47 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Londute
Londute
Didmeistris
http://www.nmvrvi.lt/lt/naujienos/93/


http://lt.wikipedia.org/wiki/Spiralin%C4%97_trichina



Mėsoje esančių trichinų neįmanoma sunaikinti - jos atsparios aukštai temperatūrai, sūdymui, marinavimui, rūkymui ir šaldymui. Trichinas galima sunaikinti tik sudeginant mėsą.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2009.11.27 23:52 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Šypsenukė
Šypsenukė
Meistras
Kodėl pati paieškot negali? Labai paprasta - kas nors padėkit, tingiu ieškot informacijos. Gal kai man reiks rašyt eilinį referatą aš paprašysiu ko nors, kad man visą informaciją surastų? Juk bus paprasčiau.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2009.11.27 23:53 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Piktaskeksas
Piktaskeksas
Didmeistris
Trichinelioze užsikrečiame valgydami trichinomis užkrėstą maistą. Tai yra pirmuonis mintantis mūsų organizmo maisto medžiagomis. Dauginimosi būdas, hermafroditiškas.
Žmogus užsikrėtęs trichinomis gali greitai suliesėti nes trichina suvartoja maisto medžiagas kurios būna skiriamos organizmo vystymuisi.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2009.11.27 23:54 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Gervaline
Gervaline
Naujokas
Tame esme ir yra jog visa sia savaite as ieskojau knygose, internete ir radau tik kelata punktu kuriu nepaminejau.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2009.11.28 00:25 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Sheila
Sheila
Didmeistris
tik jau nereikia, kad nieko neradai šiais laikais dar ne tokios informacijos galima rast. o apie trichineliozę galėjai tikrai susirast p.s. man atrodo pagrinde užsikrečiama per mėsą...
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2009.11.28 00:29 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


sexjus
sexjus
Naujokas
Pasaulyje išaiškintos net 8 trichinų rūšys: T. spiralis, T. pseudospiralis, T. papuae, T. nativa, T. britovi, T. nelsoni, T. zimbabviensis, T. murrelli. Visos trichinų rūšys yra pavojingos žmogui. Dėl skirtingų biologinių savybių jos nevienodai prisitaiko prie įvairių šeimininkų ir aplinkos sąlygų, todėl trichinų rūšys paplitusios tam tikruose geografiniuose regionuose. Europoje yra paplitusios T. spiralis, T. britovi, T. nativa ir T. pseudospiralis. Kitos trichinų rūšys Europoje neaptinkamos, nes joms nėra tinkamo šeimininko ir aplinkos sąlygų. Mėsoje, kuri įvežama iš trečiųjų šalių, gali būti trichinų rūšių, neaptinkamų Europoje.
Trichinos platina pavojingą žarnyno ligą - trichineliozę. Šia liga dažnai serga pelės, žiurkės ir jais mintantys plėšrūnai (lapės, vilkai, valkataujančios katės, šunys). Nuo jų apsikrečia ir šernai bei kiaulės. Žmogus suserga trichinelioze suvalgęs žalios, rūkytos, nepakanka- mai išvirtos ar iškeptos kiaulienos, šernienos arba lokienos, kurių raumenyse yra trichinų lervų.( 1kg šernienos gali būti ~12500 trichinų lervų). Skrandyje trichinų kapsulės ištirpsta, ir lervos įsirausia į plonosios žarnos gleivinę, kur subręsta ir ima daugintis. Viena patelė per 1,5-2 mėn gali priveisti ~2000 lervų.Jos su limfa ir krauju išnešiojamos po visą organizmą. Skersaruožiuose raumenyse lervos sulenda į jų skaidulas, apsigaubia kapsule ir joje gali išgy- venti daugelį metų. Trichinų migracija ir gyvybinė veikla raumenyse sukelia ligos reiškinius. Jaučiamas pilvo, galvos skausmas, pykinama, viduriuojama, pakyla temperatūra, krečia šaltis. Kai į organizmą patenka daug trichinų, gali prasidėti smegenų dangalų uždegimas, sutrikti širdies veikla ir kilti pavojus gyvybei.
Mėsoje tūnančių trichinų neįmanoma sunaikinti - jos puikiai ištveria aukštą temperatūrą, sūdymą, marinavimą, rūkymą ir šaldymą. Trichinas galima sunaikinti tik sudeginus (sunaikinus) mėsą.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2009.11.28 00:35 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Laurencijus
Laurencijus
Didmeistris
zmones google ismokit naudotis ir rasit viska.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2009.11.28 00:45 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


renūūū
renūūū
Didmeistris
Nu rimtai savaitę ieškot ir nieko nerast
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2009.11.28 01:06 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Valkirija
Valkirija
Didmeistris
nu ko cia varot, nerado gal zmogus. negi sunku padet?
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2009.11.28 11:02 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Sheila
Sheila
Didmeistris
o tai trichina ne apvalioji kirmėlė? o šiaip tai jei nepavyksta rast lietuviškos informacijos šiuo klausimu (kas rodos yra nerealu), tai reikėtų ieškot anglų kalba
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2009.11.28 11:10 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Pasisiauses
Pasisiauses
Moderatorius
Man tai va nedaeina, kodėl jūs šeštaujat žmogui, kuris ateina į forumą ir sako "padarykit už mane darbą, kurį MAN uždavė mokykloj"
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2009.11.28 11:57 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Piktaskeksas
Piktaskeksas
Didmeistris
Pasisiauses rašė:

Man tai va nedaeina, kodėl jūs šeštaujat žmogui, kuris ateina į forumą ir sako "padarykit už mane darbą, kurį MAN uždavė mokykloj"


Vistiek, viseą informaciją turės susistemint pati, o jei jau nesugebėjo net susirast pati, tai ką jau kalbėt apie sisteminimą.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2009.11.28 11:59 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


anticaca
anticaca
Moderatorius
Ornitologas rašė:

Pratinkis naudotis rasytine literatura, nes kai istosi i aukstojaja mokykla, savo rasto darbo literaturos sarase turesi nurodyti butent rasytinius saltinius, kurie tures sudaryti kazkur 2/3 viso saraso, o jau 1/3 gali skirti internetiniams saltiniams. Nezinau, gal is cia esanciu kolegu ir tures kokios literaturos, reikejo jau penktadieni uzsukt i biblioteka...


knygas irgi galima internete rast :D labai labai labai LABAI pasistengus :)
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2009.11.28 14:53 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Gervaline
Gervaline
Naujokas
Ar jus nesuprantat, kad visko kito ko cia nepaminejau radau, o viska ka cia paminejau neradau. Ojeigu jau taip nepatinka, kad prasau pagalbos tai tada is vis nieko nerasykit.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2009.11.28 14:55 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Gervaline
Gervaline
Naujokas
anticaca rašė:

Ornitologas rašė:



Pratinkis naudotis rasytine literatura, nes kai istosi i aukstojaja mokykla, savo rasto darbo literaturos sarase turesi nurodyti butent rasytinius saltinius, kurie tures sudaryti kazkur 2/3 viso saraso, o jau 1/3 gali skirti internetiniams saltiniams. Nezinau, gal is cia esanciu kolegu ir tures kokios literaturos, reikejo jau penktadieni uzsukt i biblioteka...




knygas irgi galima internete rast :D labai labai labai LABAI pasistengus :)




buvau jusu toj bibliotekoj treciadieni. ieskojau ir radau ko cia nepaminejau.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2009.11.28 15:14 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Sheila
Sheila
Didmeistris
Ornitologas rašė:

Pratinkis naudotis rasytine literatura, nes kai istosi i aukstojaja mokykla, savo rasto darbo literaturos sarase turesi nurodyti butent rasytinius saltinius, kurie tures sudaryti kazkur 2/3 viso saraso, o jau 1/3 gali skirti internetiniams saltiniams. Nezinau, gal is cia esanciu kolegu ir tures kokios literaturos, reikejo jau penktadieni uzsukt i biblioteka...


vėl viskas nuo dėstytojo priklauso. man reikia parašyt darbą gan siaura tema ir reikia minimum 10 rašytinių šaltinių panaudot, internetinio - nieko.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2009.11.28 15:16 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Sheila
Sheila
Didmeistris
Pasisiauses rašė:

Man tai va nedaeina, kodėl jūs šeštaujat žmogui, kuris ateina į forumą ir sako "padarykit už mane darbą, kurį MAN uždavė mokykloj"


šeštauja tas, kurio ši tema visai neliečia...
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2009.11.28 15:18 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Sheila
Sheila
Didmeistris
anticaca rašė:

knygas irgi galima internete rast :D labai labai labai LABAI pasistengus :)


su tom knygom internete ne visada pasiseka, nes nerodo kai kurių puslapių (gerai, jeigu jų ir nereikia). :D
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2009.11.30 19:30 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Mistique
Mistique
Meistras
Panele, tam yra biblioteka ir mikrobiologijos knyga arba infekciniu ligu zinynas /knyga. Ne vien internetas. Kartais to neuztenka .O i interneta bet kas gali parasyti. Knygose tikslesne informacija pateikiama.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
1 2 Toliau Paskutinis
© 2006 – 2024 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai