Tema sukurta: 2015.04.02 18:49
2011.03.15 15:59 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Enciklopedija
Enciklopedija
Patyręs
Imodium 2mg kapsulės N20

Pakuotės lapelis: informacija vartotojui
Imodium 2 mg kietos kapsulės
Loperamido hidrochloridas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas Jums, todėl k itiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys
1. Kas yra Imodium ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Imodium
3. Kaip vartoti Imodium
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Imodium
6. Kita informacija

1. kas yra imodium ir kam jis vartojamas
Imodium vartojamas suaugusiųjų ir vaikų nuo virš 6 metų ūminiam viduriavimui gydyti; suaugusiųjų lėtiniam viduriavimui gydyti.
Viduriavimo atveju dėl Imodium poveikio suretėja tuštinimasis, o išmatos tampa kietesnės.

2. kas žinotina prieš vartojant imodium
Imodium vartoti negalima
- jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) veikliajai arba bet kuriai pagalbinei Imodium medžiagai.
- jaunesnių negu 6 metų vaikų gydymui;
- žmonėms, kurių išmatose yra kraujo arba kurių didelė temperatūra;
- sergantiems storosios žarnos uždegimu (pvz., pseudomembraniniu kolitu, pasireiškusiu dėl antibiotikų vartojimo, arba opiniu kolitu);
- kuriems gydytojas dėl kitos ligos yra rekomendavęs nevartoti vaistų, lėtinančių maisto slinkimą žarnyne, pvz., kurių užkietėję viduriai arba išsipūtęs pilvas.

Specialių atsargumo priemonių reikia
Nors Imodium stabdo viduriavimą, tačiau jo priežasties vaistas nepašalina, todėl, jei įmanoma, ją reikia šalinti kitu būdu.

Viduriuojantis žmogus netenka daug skysčių, todėl jam reikia gerti jų daug. Tai ypač svarbu vaikams. Vaistinėse galima įsigyti specialių miltelių, kuriuose yra cukraus ir druskų. Jeigu geriamas jų vandeninis tirpalas, organizmas gauna ne tik skysčių, bet ir druskų, kurių netenkama viduriuojant. Tokie tirpalai ypač tinka vaikams.

Jeigu viduriavimas ūminis, Imodium terapinį poveikį paprastai sukelia per 48 valandas. Jeigu per šį laikotarpį vaistas viduriavimo nesustabdo, jo vartojimą reikia nutraukti ir kreiptis į gydytoją.

Jeigu Jūs sergate AIDS ir vartojate Imodium nuo viduriavimo – pajutus pilvo tinimą ar pūtimą reikia iš karto nutraukti Imodium vartojimą ir kreiptis į gydytoją.

Vaikai
Jaunesnius kaip 6 metų vaikus Imodium gydyti galima tik gydytojo leidimu.

Kepenų funkcijos nepakankamumas Ligoniams, sergantiems kepenų ligomis, prieš Imodium vartojimą reikia kreiptis į gydytoją, kadangi gydymo metu gali būti reikalinga jo priežiūra.

Kitų vaistų vartojimas
Vartojant medikamentų, lėtinančių skrandžio ir žarnų motoriką (pvz., anticholinerginių preparatų), reikia apie tai pasakyti gydytojui, kadangi jie gali per daug sustiprinti Imodium poveikį.

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Nėščioms arba manančioms, kad yra pastojusios, moterims prieš šio vaisto vartojimą reikia kreiptis į gydytoją, kad jis pasakytų, ar juo gydytis galima.
Kūdikį žindančioms moterims vartoti Imodium nerekomenduojama, kadangi šiek tiek veikliosios medžiagos patenka į motinos pieną.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Viduriuojant gali atsirasti nuovargis, galvos svaigimas arba mieguistumas. Dėl to patariama atsargiai naudoti Imodium tais atvejais, kai reikia vairuoti arba valdyti mechanizmus.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Imodium medžiagas
Imodium sudėtyje yra laktozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

3. kaip vartoti imodium
Imodium galima gerti bet kuriuo paros metu, kapsules reikia nuryti užsigeriant skysčiu.

Ūmus viduriavimas

Suaugusiems ir vyresniems kaip 12 metų amžiaus vaikams
Pradžioje rekomenduojama iš karto išgerti 2 kapsules, vėliau gerti po vieną po kiekvieno tuštinimosi.

6-12 metų amžiaus vaikams
Pradžioje rekomenduojama išgerti 1 kapsulę (2 mg), vėliau gerti po vieną po kiekvieno tuštinimosi.

Imodium nerekomenduojamas jaunesniems kaip 6 metų vaikams.

Vaisto vartojimą reikia nutraukti, kai išmatos tampa suformuotos ar kietos arba nesituštinama 24 val. Esant neaiškumams reikia klausti gydytojo ar vaistininko patarimo.

Lėtinis viduriavimas

Suaugusiems

Tikslią vaisto dozę Jums nustatys gydytojas. Paprastai gydymą reikia pradėti nuo 2-4 kapsulių (4-8 mg) per dieną. Ši dozė turi būti padalinta į lygias dozes ir geriama kelis kartus per dieną. Jeigu reikės, gydytojas dozę Jums padidins iki maksimalios 6 kapsulių (12 mg) per dieną dozės.

Maksimali Imodium dozė suaugusiems ūmaus ir lėtinio viduriavimo gydymui yra 6 kapsulės (12 mg) per dieną; vaikams ji turi būti koreguojama pagal kūno svorį (3 kapsulės/20 kg).

Pavartojus per didelę Imodium dozę

Išgėrus per didelę Imodium dozę, reikia kviesti gydytoją, ypač jeigu stingsta raumenys, atsiranda nekoordinuotų judesių ar mieguistumas, susilpnėja kvėpavimas ar pasunkėja šlapinimasis. Vaikams didelių vaisto dozių poveikis yra stipresnis negu suaugusiems žmonėms. Jeigu jie išgeria per didelę dozę arba jiems atsiranda minėtų simptomų, gydytoją reikia kviesti nedelsiant.

Informacija gydytojui

Perdozavimo gydymas
- Injekuoti naloksono.
- Jei būtina, po 1-3 val. naloksono reikia leisti pakartotinai.
- Ligonį būtina stebėti mažiausiai 48 val.

4. galimAS ŠALUTINIS poveikiS

Imodium, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Toliau išvardinti savanoriški pranešimai apie nepageidaujamus reiškinius įvairiose organizmo sistemose yra suskirstyti pagal dažnumą naudojant sekančią klasifikaciją:

Labai dažni (>1/10)
Dažni (>1/100, <1/10)
Nedažni (>1/1,000, <1/100)Reti (>1/10,000, <1/1,000)Labai reti (<1/10,000), tarp jų pavieniai atvejai.

Pateikiamas nepageidaujamų reiškinių dažnumas atspindi savanoriškų pranešimų apie nepageidaujamą poveikį dažnumą ir neparodo tikslaus nepageidaujamų reiškinių skaičiaus ar dažnumo, kas yra nustatoma klinikinių tyrimų ar epidemiologinių studijų metu.

Odos ir poodinio audinio sutrikimai
Labai reti: Išbėrimas, dilgėlinė, niežulys.

Pavieniai atvejais vartojant loperamido hidrochloridą buvo pranešta apie angioedemą (staigus gilesnių odos sluoksnių, poodžio ir gleivinių paburkimas), pūslinio tipo išbėrimą, įskaitant ir Stivenso-Džonsono sindromą (atsisluoksniuojantis odos uždegimas), daugiaformę eritemą (odos ir gleivinių kraujagyslių liga) ir toksinę epidermio nekrolizę.

Bendri sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai

Labai retai buvo pranešimų apie su loperamido hidrochlorido vartojimu susietas sunkias hiperergines reakcijas įskaitant anafilaksinį šoką ir anafilaktoidines reakcijas.

Virškinimo trakto sutrikimai
Labai reti: Pilvo skausmas, žarnų nepraeinamumas, pilvo pūtimas, pykinimas, vidurių užkietėjimas, vėmimas, megakolon, įskaitant toksinę megakolon (storosios žarnos išsiplėtimas, kai dėl uždegimo žarnyno sienelė pasidaro labai plona, trapi ir gali nes suplyšti), gausus dujų išėjimas ir dispepsija (nevirškinimas).

Inkstų ir šlapimo takų sutrikimai. Lytinės sistemos sutrikimai

Pavieniai atvejai kada buvo šlapimo susilaikymas.

Psichikos sutrikimai
Labai reti: Mieguistumas.

Nervų sistemos sutrikimai
Labai reti: Svaigimas.

Dalis klinikinių tyrimų metu ar savanoriškai praneštų nepageidaujamų reiškinių, susijusių su loperamido vartojimu, yra dažnai sergant viduriavimu pasitaikantys simptomai (pilvo skausmas arba nemalonus pojūtis pilve, pykinimas, vėmimas, burnos džiūvimas, nuovargis, mieguistumas, galvos svaigimas, vidurių užkietėjimas ir vidurių pūtimas). Šiuos simptomus dažnai būna sunku atskirti nuo nepageidaujamų reiškinių.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. kaip laikyti imodium
Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 oC temperatūroje.

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Ant dėžutės po „Tinka iki“ ir lizdinės plokštelės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Imodium vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti kartu su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. kita informacija
Imodium sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra loperamido hidrochloridas. Vienoje kapsulėje yra 2 mg loperamido hidrochlorido.
- Pagalbinės medžiagos yra laktozė monohidratas, kukurūzų krakmolas, talkas, magnio stearatas, titano dioksidas (E171), geltonasis geležies oksidas (E172), indigotinas (E132), želatina, juodasis geležies oksidas (E172) ir eritrozinas (E127).

Imodium išvaizda ir kiekis pakuotėje

Imodium tiekiamas kaip baltais milteliais užpildytos 4 dydžio kapsulės su žalios spalvos dangteliu ir tamsiai pilku korpusu. Pakuotėje yra 20 kapsulių.

Rinkodaros teisės turėtojas

McNeil Products Limited
c/o Johnson &Johnson,
Foundation park
Roxborough Way, Maidenhead
Berkshire, SL6 3UG
Jungtinė Karalystė

Gamintojas

Janssen-Cilag S.A.,
Domaine de Maigremont,
FR‑27100 Val de Reuil, Prancūzija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

UAB Johnson & Johnson,
Geležinio Vilko g. 18A,
LT-08104 Vilnius, Lietuva,
Tel: +37052496039.

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2010-05-12Šaltinis:VVKT
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
© 2006 – 2024 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai